Tychy Falcons - Silesia Rebels Katowice 27:12 ZDJĘCIA Derby Śląska Polskiej Futbol Ligi dla tyskich Sokołów. Wreszcie z kibicami!

16.05.2021 r. Mecz 5. kolejki Polskiej Futbol Ligi: Tychy Falcons - Silesia Rebels.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
16.05.2021 r. Mecz 5. kolejki Polskiej Futbol Ligi: Tychy Falcons - Silesia Rebels. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W niedzielę 16.05.2021 r. w meczu 5. kolejki Polskiej Futbol Ligi, czyli futbolu amerykańskiego, Tychy Falcons wygrali z Silesia Rebels Katowice 27:12. Trzy przyłożenia zdobył zawodnik gospodarzy LaParish Lewis. Dzięki zluzowaniu obostrzeń futbolowe derby Śląska mogli na żywo zobaczyć kibice. Zobacz ZDJĘCIA.

Stawką meczu Tychy Falcons z Silesia Rebels była dominacja w naszym regionie. - Jest to dla drużyn na Śląsku, nie licząc finału, najważniejszy mecz sezonu - mówił Konrad Paruszewski, zawodnik Silesia Rebels.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Tychy Falcons - Silesia Rebels oraz ZDJĘCIA kibiców na meczu futbolu amerykańskiego

Faworytem derbów byli gospodarze, ponieważ od 2015 roku Silesia Rebels nie wygrali żadnego spotkania z „Sokołami”. Jednak „Rebelianci” w tym sezonie dokonali znacznych wzmocnień. Tychy Falcons przystąpili do niedzielnego meczu z dwoma ligowymi wygranymi. Silesia Rebels mieli jedną wygraną i jedną porażkę.

Falcons do przerwy prowadzili 20:0

Tyszanie już w pierwszej akcji cieszyli się ze zdobycia 6 punktów, dzięki przyłożeniu LaParisha Lewisa. Kolejny touchdown zaliczył Jules St Ge, a Robert Szmielak dodał punkt z podwyższenia i było 13:0. Po dwóch kwartach, do przerwy Falcons prowadzili 20:0 po kolejnym przyłożeniu Lewisa i podwyższeniu Szmielaka.

Silesia Rebels zapunktowali w ostatniej kwarcie

W IV kwarcie goście z Katowic zdobyli swoje pierwsze 6 punktów, gdy przyłożenie zaliczył Ihor Łysenko. „Rebelianci” zwietrzyli swoją szansę i po przyłożeniu Jona Mullina było 20:12.

Falcons odpowiedzieli przyłożeniem Lewisa i jednopunktowym podwyższeniem Szmielaka - 27:12. Takim wynikiem zakończyły się niedzielne derby Śląska.