Tymczasowy most jest gotowy

  Tymczasowy most jest gotowy

  IB

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gotowa jest już tymczasowa przeprawa na Liswarcie w Zawadach, którą na czas remontu właściwego mostu puszczony zostanie ruch samochodowy.
  Most przeszedł próbę techniczną. Wczoraj zamontowano na nim dodatkowe oświetlenie.

  - Wszystko jest gotowe. Po moście mogą jeździć samochody - informuje Jerzy Krakowski, kierownik budowy. - Czekamy tylko na zakończenie formalności, aby puścić tamtędy ruch. Kłobuckie Starostwo Powiatowe obiecało, że jeżeli dostarczymy dokumenty, to w ciągu dwóch dni uzyskamy wymagane pozwolenie. Spodziewamy się szybko sprawę załatwić, bo w piątek planujemy zamknięcie starego mostu i przeniesienie ruchu na nowy.

  Stary most, który powstał w 1961 roku, będzie całkowicie przebudowy. Na to potrzeba czasu, więc aby ruch w okolicy mógł się odbywać w miarę normalnie potrzebna była właśnie tymczasowa przeprawa o nośności do 8 ton.

  - Puszczony zostanie nim ruch lokalny - wyjaśnia wójt Popowa, gminy, na terenie której leżą Zawady, Bolesław Świtała. - Z przeprawy tymczasowej będą mogli korzystać piesi, samochody osobowe i mniejsze dostawcze, a także, co było dla nas najważniejsze, pekaesy i autobusy dowożące dzieci do szkół. Ciężarówki będą kierowane na objazd Rębielice-Krzepice. - dodaje.

  Remont właściwego mostu potrwa do przyszłego roku. Będzie kosztował ponad 2,5 miliona złotych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo