Ubezpiecz swoje plony w PZU i zyskaj nawet 65 proc. dopłaty

Materiał informacyjny PZU
Susza, ulewne, deszcze, gradobicie i pożary – to chleb powszedni osób pracujących w branży rolniczej. To właśnie z myślą o rolnikach i sadownikach PZU przygotowało jesienną ofertę, która pozwoli zabezpieczyć owoce pracy ich gospodarstwa. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu już teraz, bo do końca listopada można skorzystać z bardzo atrakcyjnej oferty dopłat do składek z budżetu państwa, która wynieść może nawet 65 proc.

Nikt lepiej od rolników nie wie, jak zmienna potrafi być polska pogoda oraz jak bardzo produkcja rodzimej żywności narażona jest na kaprys losowych zdarzeń.

Rozumiejąc ryzyka jakie niesie ze sobą współczesne rolnictwo, PZU przygotowało ubezpieczenia skierowane właśnie do tej grupy zawodowej.

Chroń uprawy z PZU

Lider polskich ubezpieczeń przygotował specjalne ubezpieczenie- PZU Uprawy. W ramach którego ubezpieczyć można plony od pojedynczych ryzyk lub wybrać całe kompleksowe pakiety - jak na przykład „Pakiet jesień” rekomendowany dla upraw ozimych.

Zawarta w nich ochrona przed ryzykiem gradu, przymrozków wiosennych oraz ujemnych skutków przezimowania.

Ciekawym rozwiązaniem, oferowanym przez ubezpieczyciela jest również „Pakiet 5 ryzyk”, obejmujący huragan, deszcz nawalny, piorun, obsunięcie się ziemi, lawinę. Dodatkowo rolnicy mogą rozszerzyć ochronę o ryzyko suszy i ognia.

Również plantatorzy owoców mogą skorzystać z dotowanej oferty. Polisa obejmuje swym zakresem m.in. ochronę owoców od ryzyka przymrozków wiosennych oraz ubezpieczenie nasadzeń drzew i krzewów owocowych od ryzyka ujemnych skutków przezimowania.

Ubezpieczenie dotowane wspomagane przez państwo

PZU Uprawy to ubezpieczenia zarówno dotowane, jak i niedotowane. W tych pierwszych zapłacimy jedynie część składki ubezpieczeniowej, zaś resztę nawet do 65 proc. – dotuje budżet państwa (w ramach przyznanego PZU limitu, który co warto wspomnieć jest 3-krotnie wyższy niż w 2021 roku).

W ramach ubezpieczenia dotowanego, do 30 listopada, ubezpieczyć można takie produkty rolne jak: zboża, rzepak, rzepik, owoce i wiele innych.

Elastyczna forma płatności, brak dodatkowych kosztów oraz szereg promocji

Klienci ubezpieczający swoje uprawy w PZU mają do dyspozycji elastyczną formę płatności, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Ponadto mogą oni bezpłatnie rozłożyć składkę na raty lub przesunąć termin płatności na czas po żniwach.

Ubezpieczyciel przewidział dla nich również możliwość wykupienia udziału własnego oraz obniżenia franszyzy integralnej (procent sumy ubezpieczenia, do którego zakład ubezpieczeń nie ponosi odpowiedzialności) – do 8 proc.

W tym roku dla klientów, którzy ubezpieczają budynki gospodarcze w PZU, ubezpieczyciel ma specjalne promocyjne stawki na ochronę upraw zbóż ozimych. Oprócz tego, dla plantatorów rzepaku ozimego przygotowano atrakcyjne zniżki na ubezpieczenie odmiany zalecanej do uprawy w Polsce przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin.

Ochrona gospodarstwa rolnego

Największy polski ubezpieczyciel posiada także cały wachlarz ochrony AGRO, w którego skład wchodzi m.in. PZU Gospodarstwo Rolne- czyli ochrona budynków mieszkalnych i gospodarczych, zwierząt oraz sprzętu rolniczego, czy materiałów siewnych i ziemiopłodów.

PZU ochrona dla rolników

Choć gospodarstwa są już często bardzo nowoczesne, to wypadki nadal się zdarzają.

Dlatego rolnicy i ich rodziny mogą nabyć ubezpieczenie NNW które zapewnia wsparcie finansowe, gdy przydarzy się nieszczęśliwy wypadek powodujący trwały uszczerbek na zdrowiu. Na pomoc liczyć mogą również osoby, które zachorują na jedną z 22 ciężkich chorób objętych ubezpieczeniem.

Bez wsparcia nie pozostaną także bliscy ubezpieczonego, bowiem w razie jego śmierci z przyczyn naturalnych lub z powodu wypadku otrzymają wsparcie finansowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ubezpiecz swoje plony w PZU i zyskaj nawet 65 proc. dopłaty - Dziennik Bałtycki

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie