Uczulenie na jad owadów? Zastosuj kilka prostych wskazówek...

  Uczulenie na jad owadów? Zastosuj kilka prostych wskazówek i chroń się przed groźną alergią

  PG

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uczulenie na jad owadów? Zastosuj kilka prostych wskazówek i chroń się przed groźną alergią

  ©pixabay.com

  Przyjmuje się, że około 3-3,5 procenta populacji po użądleniu przez pszczołę, osę lub szerszenia może zareagować ciężką reakcją anafilaktyczną. Leczeniem o wysokiej skuteczności jest odczulanie.
  Uczulenie na jad owadów? Zastosuj kilka prostych wskazówek i chroń się przed groźną alergią

  ©pixabay.com

  Przyjmuje się, że około 3-3,5 procenta populacji po użądleniu przez pszczołę, osę lub szerszenia może zareagować ciężką reakcją anafilaktyczną. Leczeniem o wysokiej skuteczności jest odczulanie. Oprócz odczulania zalecana jest jednak profilaktyka, czyli zabezpieczenie się w preparaty antyalergiczne typu steryd doustny czy lek przeciwhistaminowy, a przede wszystkim w adrenalinę podawaną domięśniowo ampułkostrzykawką w sytuacji awaryjnej.

  Na szczęście sami możemy się chronić.
  Przede wszystkim kierujmy się zdrowym rozsądkiem, szczególnie w sezonie letnim. Podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu zrezygnujmy z picia napojów z zamkniętych pojemników typu puszka. Zdarza się, że wpadnie do niej owad i wtedy grozić nam może użądlenie w śluzówkę. Takie przypadki zagrażają zdrowiu i życiu. Poza tym, jeżeli mamy wiedzę, że zostaliśmy użądleni przez pszczołę, możemy usunąć żądło - najlepiej pęsetą, tak by go nie zgnieść i nie dostarczyć kolejnej porcji jadu. Użądlone miejsce można schłodzić i przyjąć leki przeciwhistaminowe. W razie wątpliwości skorzystajmy z porady lekarskiej.

  Zwróćmy uwagę na objawy, które pojawią się po użądleniu owada. Występują trzy typy reakcji po użądleniu owadów błonkoskrzydłych. Pierwszą jest reakcja miejscowa, czyli obrzęk i zaczerwienienie o wielkości poniżej 10 centymetrów. Powinno ustąpić w ciągu 24 godzin, nawet bez leczenia. Kolejnym przypadkiem będzie duża reakcja miejscowa, podczas której wielkość rumienia sięgnie powyżej 10 centymetrów. Wtedy zalecam, aby pacjent skorzystał z pomocy lekarza rodzinnego. Trzeci typ reakcji to wstrząs anafilaktyczny. Jeżeli to nastąpi, pacjent powinien pilnie zgłosić się do oddziału specjalistycznego lub szpitalnego oddziału ratunkowego.  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Poznaj i zastosuj w swojej diecie 25 zasad zdrowego żywienia
  Te domowe aktywności pomogą Ci szybko spalić kalorie!

  Zdrowy kręgosłup - oto ćwiczenia, które pomogą. Wypróbuj!

  Naturalne afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn, które na pewno masz w swojej kuchni [ZDJĘCIA]

  Te witaminy i mikroelementy wzmocnią twój organizm [ZDJĘCIA]

  Nie chcesz zachorować na raka? Oto 6 najważniejszych zasad diety

  Lista domowych czynności, które poprawiają zdrowie i urodę


  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski


  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  uczulenie

  paradise (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  jak czytam o takim uczuleniu to aż się włos jeży na głowie. dobrze, że ja mam tylko uczulenie na jakieś tam pyłki i to tyle. mi pomaga jedna tabletka Allertecu i mam po kłopocie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Alergia

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  tem bardzo senny i dzień wygląda przez to okropnie. Na jednym z forum przeczytałem pozytywna opinie na temat syropu konopnego z Rokitnikiem ( rokitnik ma w sobie 20 razy więcej wit C niż cytrusy )...rozwiń całość

  tem bardzo senny i dzień wygląda przez to okropnie. Na jednym z forum przeczytałem pozytywna opinie na temat syropu konopnego z Rokitnikiem ( rokitnik ma w sobie 20 razy więcej wit C niż cytrusy ) ... już wyjaśniam ... stres podnosi poziom histaminy, a ta jest zapalnikiem reakcji alergicznych
  -kiedy poziom histaminy rośnie spada poziom witaminy C i odwrotnie kiedy dostarczamy witaminę C spada poziom histaminy przez co rośnie aktywność limfocytów i zmniejszają się reakcje alergiczne ... syrop pije miesiąc i zero alergi polecam spróbować a syrop kupiłem na konopiafarmacja pl zwiń

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »