Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Małachowskiego w Sosnowcu będzie zamknięta. Ulica zostanie gruntownie przebudowana

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Ulica Małachowskiego w Sosnowcu to popularne miejsce spotkań. Ma doczekać się remontu. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ulica Małachowskiego w Sosnowcu to popularne miejsce spotkań. Ma doczekać się remontu. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Kacper Jurkiewicz
Jedną z najbardziej popularnych ulic w Sosnowcu jest ulica Małachowskiego. To właśnie tam sosnowiczanie oraz przyjezdni lubią spędzać wolny czas w różnych lokalach. Tramwaje Śląskie planują remont torowiska w tym miejscu, a miasto odpowie za zmianę jej otoczenia. Część ulicy będzie dwukierunkowa, a część bez możliwości wjazdu.

Ulicę Małachowskiego w Sosnowcu czeka remont

Mieszkańcy Sosnowca i okolic przyjeżdżają na Małachowskiego, by odpocząć i spotkać się ze znajomymi. Wieczorem spotkamy tutaj sporo ludzi, którzy siedzą na ogródkach lokali. A tych jest tu całkiem sporo, więc jest w czym wybierać. W najbliższych latach będą mieli kolejny powód, by wpadać na "Małacha".

Jak informuje Urząd Miejski w Sosnowcu, Tramwaje Śląskie są już na ostatniej prostej wyłonienia wykonawcy, który zajmie się przebudową torowiska w ulicy Małachowskiego - od ulicy Mościckiego do 3 Maja. Podczas remontu zmienić się ma także otoczenie tej popularnej ulicy, a za te prace ma odpowiedzieć już miasto.

Nie przeocz

Małachowskiego w Sosnowcu ma być dwukierunkowa

Sosnowiecki magistrat poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektowa przebudowy w ulicy. W przetargu wpisał ogólne założenia przyszłych zmian. Na krótkim fragmencie drogi, od skrzyżowania z ul. Mościckiego do wjazdu prowadzącego do parkingu podziemnego i budynków mieszkalnych przy nim zlokalizowanych, droga ma być dwukierunkowa. To chyba najważniejsza zmiana jaka czeka na mieszkańców.

Projekt obejmuje również modernizację ulicy Kościelnej pomiędzy ul. Modrzejowską a Małachowskiego. W drugiej części, czyli do skrzyżowania z ulicą Targową, droga ma być wyłączona z ruchu, poza dojazdami mieszkańców do wewnętrznych placów. Nie będzie już możliwości dojazdu do alei Zwycięstwa, od strony Małachowskiego. Remontem ma być również objęta ulica Targowa na długości do ul. Modrzejowskiej.

To nie koniec planowanych prac. Ostatni fragment, który znajduje się pomiędzy budynkiem Urzędu Miejskiego przy Małachowskiego a ul. 3 Maja, ze względu na parking, również ma być dwukierunkowy. Jak czytamy w zamówieniu - parking również ma być przebudowany.

Niestety w ramach prac mogą zostać wycięte kolejne drzewa w Sosnowcu. Według projektu zostaną zasadzone nowe drzewa i krzewy. Powstaną także nowe elementy małej architektury, ławki, kosze na śmieci czy stojaki na rowery. Ma również zostać przebudowane oświetlenie na ulicach Małachowskiego, Kościelnej i Targowej. W tym miejscu rozbudowany będzie także monitoring miejski.

Musisz to wiedzieć

Urzędowi Miejskiemu w Sosnowcu zależy na sprawnym wykonanym remoncie Małachowskiego

Wykonawca na przygotowanie dokumentacji będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy z zastrzeżeniem, że w ciągu pół roku opracuje i przekaże dokumentacje dla części objętej ZRID i dla części objętej innymi decyzjami administracyjnymi wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych. Termin składania ofert był już przekładany, obecnie zainteresowane firmy mogą złożyć ofertę do 2 października.

– To ważne ze względu na czas remontu i koordynacje prac z Tramwajami Śląskimi. Chcemy by remont ulicy zakończył się w możliwie najszybszym czasie – mówi Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera