W najbliższy czwartek, 26 maja, odcinek ulicy Ostrogórskiej między nowym rondem a Rondem Zagłębia Dąbrowskiego zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego. Powodem są trwający tam remont - położona zostanie ostatnia warstwa asfaltu. Prace prowadzone będą jednocześnie na całej szerokości jezdni. Dzięki tej technice pośrodku wierzchniej warstwy drogi nie powstanie szczelina, która w okresie zimowym mogłaby się przyczynić do powstawania dziur w nawierzchni. Minusem tego rozwiązania jest konieczność wyłączenia ruchu. Na szczęście, utrudnienia potrwają tylko dwa dni.
Wyłożenie ostatniej warstwy asfaltu nie oznacza zakończenia prac przy ulicy Ostrogórskiej.
- Wokół drogi wykonywane będą prace z chodnikami i drogami rowerowymi. Po tym, jak asfalt odparuje układana będzie chemoutwardzalna warstwa oznaczeń drogowych. To dużo trwalsze rozwiązanie, takich znaków nie trzeba co roku na wiosnę odmalowywać. Trwają również prace nad sygnalizacją świetlną przy Ostrogórskiej z Zegadłowicza - mówi rzecznik miasta, Rafał Łysy.
Kierowcom, udającym się od strony Mysłowic do centrum miasta, zaleca się objazd ulicami Jagiellońską i Kościelną.
W sobotę oba pasy ulicy Ostrogórskiej zostaną przywrócone do ruchu.
- Oczywiście, jeżeli wystąpią silne opady deszczu to wykonawca nie będzie mógł się podjąć robót. Gromadząca się woda uniemożliwi postęp prac. Liczymy jednak, że pogoda będzie dla nas łaskawa - mówi Rafał Łysy.
Nie przeocz
Zobacz także
Musisz to wiedzieć
Marlena Maląg o programach dla seniorów - iPolitycznie plus
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?