Unia Turza Śląska – GKS Jastrzębie 1:5. Mecz przy okazji 95-lecia Unii Turza Śląska

GKS Jastrzębie gra w I lidze.
GKS Jastrzębie gra w I lidze. fot. grzegorz dembinski/polska press
Pierwszoligowy GKS 1962 Jastrzębie wygrał w Turzy Śląskiej z miejscową Unią 5:1 (3:0). Mecz był jednym z elementów obchodów 95-lecia Unii, która obecnie występuje grupie III katowickiej okręgówki.

Dla GKS-u Jastrzębie był to pierwszy sparing w podczas przygotowań do nowego sezonu w Fortuna 1. Lidze. Mecz sędziował ekstraklasowy arbiter Piotr Lasyk z Bytomia.

W tygodniu poprzedzającym mecz w Turzy Śląskiej kontrakty z GKS-em Jastrzębie przedłużyli Oskar Mazurkiewicz (do 30 czerwca 2020 roku) i Bartosz Jaroszek (do 30 czerwca 2021). Jastrzębianie pozyskali też Michała Bojdysa z ROW-u 1964 Rybnik. Obrońca podpisał umowę do 30 czerwca 2021.

Unia Turza Śląska – GKS 1962 Jastrzębie 1:5 (0:3)
Bramki: Dawid Pawlusiński (69-karny) - Jakub Siedlecki (26), Marek Mróz (27), Adam Żak (31), Łukasz Gajda (48), Jakub Wróbel (65)

GKS: (I połowa) Szymon Czajor - Oskar Mazurkiewicz, Adam Wolniewicz, Bartosz Jaroszek, Dominik Kulawiak - Patryk Skórecki, Marek Mróz, Jakub Siedlecki, Daniel Liszka - Adam Żak, Kamil Adamek.
(II połowa) Szymon Czajor - Przemysław Pastuszak, Kacper Kawula, Michał Bojdys, Dawid Gojny - Kamil Jadach, Dawid Chochulski, Damian Tront, Łukasz Gajda, Farid Ali - Jakub Wróbel.