Uniwersytet Śląski. Rekrutacja na studia 2017 od 1.06. Jest 14 tys. miejsc i 75 kierunków

DN
Najlepsi kandydaci traktowani są jak VIP-y, a w Chorzowie, Sosnowcu, Katowicach, Bytomiu i Rybniku staną mobilne punkty. 1 czerwca o godz. 12 zaczyna się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Śląskim w roku 2017/18. Rejestracja jest internetowa. Nowe kierunki to Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe i Muzyka w multimediach. Nowe specjalności: filologia angielska z językiem koreańskim.

W tym roku Uniwersytet Śląski oferuje około 9,5 tys. miejsc na studia stacjonarne i około 4,3 tys. na studia niestacjonarne. A także 270 na studia doktoranckie.

1 czerwca 2017 roku o godzinie 12:00 rozpoczyna się internetowa rejestracja Kandydatów na studia w roku akademickim 2017/18, która obejmuje wszystkie rodzaje studiów (pierwszego i drugiego stopnia, jednolite magisterskie oraz studia doktoranckie), prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Rekrutacja podstawowa prowadzana będzie do 9 lipca 2017 do godz. 23.59.

W roku akademickim 2017/2018 kandydaci na studia mają do wyboru 75 kierunków i 228 specjalności. Wśród nowych kierunków dostępne jest:

  • Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe – studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne (NOWY POZIOM STUDIÓW)

Oczekujemy na uprawnienia ze strony Ministerstwa do prowadzenia dwóch kierunków:

  • Muzyka w multimediach— studia I stopnia stacjonarne
  • Edukacja kulturalna — studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne

Wśród nowych specjalności znajdują się takie propozycje, jak:

  • Filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem koreańskim — studia I stopnia stacjonarne

  • Filologia, specjalność: języki stosowane: język włoski i język angielski z programem tłumaczeniowym z językiem biznesu — studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne

  • Filologia, specjalność język rosyjski w turystyce - studia I stopnia stacjonarne

  • Filologia języki stosowane: język rosyjski z językiem angielskim - studia I stopnia niestacjonarne

Kandydaci, którzy mają pytania związane z rekrutacją, mogą między innymi odwiedzić punkt informacyjny w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, pokój nr 10) – czynny od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30 do 15.30. Kandydaci mogą zaopatrzyć się w ulotki informacyjne na temat wydziałów i prowadzonych na nich kierunków studiów. Laureaci olimpiad i konkursów uzyskają wyczerpującą informację na temat przygotowanej specjalnie dla nich oferty VIP.

Osobom mającym problem z rejestracją w systemie IRK pracownicy Działu Kształcenia oferują pomoc oraz dostęp do stanowisk komputerowych. Wizyta w punkcie jest szansą na to, aby poznać uczelnię i zwiedzić akademicki kampus oraz dowiedzieć się więcej o warunkach studiowania

Kandydaci na studia będą mogli również skorzystać z Mobilnego Punktu Rekrutacji, który 1 czerwca w godz. 9.00-16.00 znajdzie się w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie (ul. 75 Pułku Piechoty 1A); 6, 20 i 29 czerwca w godz. 12.00-17.00 do na Rynku w Katowicach, 12 czerwca na Rynku w Rybniku, 22 czerwca na placu Stulecia (tzw. Patelnia) w Sosnowcu, a 27 czerwca w Bytomiu.

W „Mobilnym Punkcie Rekrutacji” pracownicy Działu Promocji oraz Działu Kształcenia będą udzielać informacji na temat oferty edukacyjnej, a także na rejestracji w systemie IRK. W Punkcie będzie można zarejestrować się na studia. Poza tym odwiedzający „Mobilnym Punkcie Rekrutacji” będą mieli również okazję odpocząć w specjalnie przygotowanej strefie relaksu, zagrać w gry, zrobić sobie zdjęcie z maskotką akademicką – Usiołkiem, pomalować część dużej antystresowej kolorowanki, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

o
onlineekspert.wsb
Witam! Na studia I stopnia - zaoczne jak i stacjonarne można już aplikować do oddziałów Wyższej Szkoły Bankowej. Studiować można m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Opolu czy Wrocławiu. Pełna oferta oraz warunki rekrutacji dostępne są na naszej stronie wsb.pl Dodam, że do 15 lipca trwa promocja zniżkowa, dzięki której można zaoszczędzić aż 1000 zł na studiach - 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Dodaj ogłoszenie