MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Śląski szykuje rozbudowaną ofertę dla swoich studentów. Sprawdź, co uczelnia przygotowała na przyszły rok akademicki

OPRAC.:
Dawid Wygas
Dawid Wygas
3 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na Uniwersytet Śląski. Uczelnia ma do zaoferowania 7417 miejsc na studiach stacjonarnych i 2155 miejsc na studiach niestacjonarnych. W związku z tym władze uczelni zaprosiły dziennikarzy na briefing prasowy podczas którego przedstawiły ofertę edukacyjną, a także nowe formy wsparcia dla studentek i studentów. Do dyspozycji przyszłych studentów będzie nowa aplikacja mobilna UŚ.

Rekrutacja trwa

Nabór podstawowy na studia I stopnia oraz jednolite studia magisterskie trwa do 10 lipca 2024 r. Rekrutacja na studia II stopnia zakończy się natomiast 21 lipca 2024 r. Kandydatki i kandydaci rekrutujący się na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie poznają wyniki rekrutacji 17 lipca 2024 r., natomiast kandydaci na studia II stopnia 26 lipca 2024 r.

– Walorem studiowania jest wykorzystanie unikalnego środowiska wiedzy, jakim jest uniwersytet. Ze wszystkich uczelni ten typ szkoły wyższej jest najbardziej bogaty w ofertę badań, a tym samym w ofertę kształcenia – zwraca uwagę prof. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Urozmaicona Oferta

Uniwersytet Śląski w Katowicach ma szeroką i różnorodną ofertę kształcenia, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Uczelnia kształci studentki i studentów na 89 kierunków, oraz 8 programów kształcenia w języku angielskim, prowadzonych na 8 wydziałach, zlokalizowanych w 4 miastach akademickich: Katowicach, Cieszynie, Chorzowie i Sosnowcu. Na najbliższy rok akademicki Uniwersytet Śląski przygotował dla przyszłych studentek i studentów 9572 miejsca na studiach. Uniwersytet Śląski oferuje największą bazę mieszkaniową dla osób studiujących w regionie – blisko 2300 miejsc w domach studenckich, zlokalizowanych w trzech miastach: Katowicach, Sosnowcu i Cieszynie.

-Eksperymentujemy z hybrydowym podejściem do studiowania: czyli z jednej strony student i studentka ma swoje określone obowiązki, zdefiniowane w programie studiów, a z drugiej tak staramy się ten program ułożyć, aby w trakcie studiów możliwie dużo skorzystać ze wszystkiego, co jest poza kierunkiem. Ponad 20 lat prowadzenia studiów w tej formule dało nam widomy dowód, że to jest atrakcyjne, że absolwenci tej indywidualnej formy studiowania nie mają żadnego problemu ze znajdowaniem pracy. A przede wszystkim mają coś, co nie jest aż tak częste u studentek i studentów: radość ze studiowania – przyznaje prof. R. Koziołek.

Fundus Talentów - program dla uzdolnionych

W roku akademickim 2024/2025 Uniwersytet Śląski uruchamia Fundusz Talentów – nowy program dla kandydatek i kandydatów wykazujących się dodatkową aktywnością społeczną, sportową oraz artystyczną. Celem programu jest wsparcie nowych studentek i studentów, którzy są aktywni społecznie, mają wyniki sportowe i angażują się artystycznie. W ramach Funduszu Talentów laureatki i laureaci otrzymają wsparcie nie tylko finansowe na pierwszym roku studiów, ale także Indywidualną Organizację Studiów, gwarancję miejsca w akademiku, oraz wsparcie psychologiczne. Fundusz Talentów, który przyczyni się do podnoszenia kompetencji przyszłości oraz wsparcia postaw obywatelskich. Dzięki Funduszowi Talentów uczelnia umożliwia kontynuację własnej działalności w środowisku akademickim.

Aplikacja Dostępny UŚ

Aplikacja mobilna „Dostępny UŚ” to innowacyjne narzędzie, którego głównym celem jest zwiększenie dostępności Uniwersytetu Śląskiego i samodzielności osób studiujących, a także gości Uniwersytetu. Dzięki aplikacji codzienne poruszanie się po kampusach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest łatwiejsze i efektywniejsze. Poprzez system wewnętrznej nawigacji, która dostępna jest dla każdego bez konieczności logowania, możliwe jest nie tylko szybkie odnajdywanie ważnych miejsc w budynkach, ale także wybranie dostępnej ścieżki pozbawionej barier architektonicznych. System nawigacji działa dzięki zamontowaniu 1200 tzw. beaconów, które nawigują użytkownika. Osoby zalogowane (wspólnota akademicka UŚ) mają możliwość korzystania z dodatkowych funkcji, do których należą między innymi: systemy szybkiego reagowania, personalizacja aplikacji, dostęp do komunikatów, zamieszczanie ogłoszeń, zgłaszanie koniecznych usprawnień na terenie uczelni. Można skorzystać z następujących funkcji aplikacji:

  • Nawigacja wewnątrz budynków
  • Wezwanie pomocy
  • Przywołanie Asysty
  • Zgłoś usterkę – „UŚterka”
  • Komunikaty i Ogłoszenia
od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni