Uroczysta gala Święta Domu Aniołów Stróżów „Przyjaciel...

  Uroczysta gala Święta Domu Aniołów Stróżów „Przyjaciel Dzieci 2018 roku” w MDK Koszutka ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gala: "Przyjaciel Dzieci 2018"
  1/17
  przejdź do galerii

  Gala: "Przyjaciel Dzieci 2018" ©Arc

  Już tradycyjnie podczas uroczystej gali święta Domu Aniołów Stróżów wręczono dyplomy i statuetki najbardziej zaangażowanym w pomoc stowarzyszeniu. Przyznano dla 10 firm i osób dyplom oraz statuetkę „Przyjaciel Dzieci 2018 roku”.
  W filii Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” na katowickim Dębie, w piątek 12 października, dziesięć osób i firm otrzymało dyplom oraz statuetkę „Przyjaciel Dzieci 2018 roku”. Wyróżnienie to przyznano dla najbardziej zaangażowanych w pomoc stowarzyszeniu. W uroczystej gali wzięło udział ponad 100 osób, które na co dzień wspierają stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów.

  Zobaczcie zdjęcia:
  Zobacz galerię


  - Jeden z naszych ulubionych cytatów brzmi: „Ludzie bowiem to anioły bez skrzydeł, i to jest właśnie takie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie”.
  Na ziemskie Anioły możemy liczyć każdego dnia, dlatego podczas święta podziękowaliśmy kolejnym firmom i osobom prywatnym, które w szczególny sposób zaangażowały się w pomoc na rzecz naszego stowarzyszenia. Święto Domu Aniołów Stróżów było także okazją do podsumowania tego, co udało się zrobić w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy i opowiedzenia o pomysłach na przyszłość. Na scenie swoje sportowo-artystyczne talenty zaprezentowali podopieczni z naszych wszystkich placówek - mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów w Katowicach.

  W tym roku tytułem "Przyjaciel Dzieci 2018 rok” uhonorowani zostali: MGM EXPO Rafał Gromada, Joanna Krajewska – Godziek i Tomasz Godziek, właściciele sklepu Poszetka, DH SUPERSAM, Jakub Rogala, Agata Piotrowska, Marta Dobrzańska, Aneta Szopa, Krzysztof Zawiślak, Krzysztof Włodek, Marcin Janicki.

  Wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz statuetkę zaprojektowaną przez śląską firmę BroKat, której głównymi elementami jest cegła (symbolizująca tych, którzy dołożyli swoją symboliczną cegłę dla Domu Aniołów Stróżów ) oraz skrzydło (symbolizujące dodawanie skrzydeł podopiecznym przez wyróżnionych).Łącznie w prawie 25-letniej historii stowarzyszenia tytułem uhonorowanych zostało ponad 200 osób i firm.

  Dom Aniołów Stróżów już od 24 lat działa na rzecz dzieci i rodzin z po górniczych i po hutniczych dzielnic Śląska i Zagłębia. Organizacja prowadzi placówki w Katowicach – Załężu, Chorzowie – Centrum, Chorzowie – Batorym oraz Sosnowcu – Juliuszu. Obecnie Dom Aniołów Stróżów to 25 pracowników (wychowawców korekcyjnych, pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów, asystentów rodzinnych i streetworkerów), ponad 100 dzieci w świetlicach i klubach, prawie 500 dzieci, którym udzielana jest pomoc w programach ulicznych, około 150 wolontariuszy rocznie, 100 rodzin pod opieką Poradni Rodzinnej.

  - Zaraz po święcie rozpoczynamy przygotowania do naszej corocznej, bożonarodzeniowej akcji „Uskrzydlamy”. Tych, którzy w tym roku chcieliby się do niej przyłączyć, zachęcamy do kontaktu - mówi Monika Bajka.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał