Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Urząd Miasta w Wojkowicach całkowicie się zmienia. Będzie ekologiczny, nowoczesny i przyjazny mieszkańcom

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Trwa remont Urzędu Miasta w Wojkowicach Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trwa remont Urzędu Miasta w Wojkowicach Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Facebook T. Szczerba
W Wojkowicach trwa gruntowna przebudowa Urzędu Miasta. Pracownicy przenieśli się do innych budynków w mieście, a mieszkańcy załatwiają teraz większość spraw urzędowych online. Jak widać na zdjęciach prace posuwają się do przodu.

Urzędnicy w kilku budynkach, ale wszystko działa sprawnie

- Pracownicy są dziś ulokowani w kilku budynkach, działają telefony, wiele spraw załatwianych jest online, ale oczywiście normalny kontakt z urzędnikami w razie potrzeby też jest możliwy – mówi Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

Obecnie w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury urzęduje burmistrz oraz wydział finansowy i organizacyjny. W Centrum Usług Wspólnych przy ul. Sobieskiego 211 mieszczą się natomiast: kancelaria, wydział spraw obywatelskich, USC, samodzielne stanowisko ds. gospodarowania nieruchomościami i zagospodarowania przestrzennego oraz samodzielne stanowisko ds. geodezji i stanów prawnych. W Szkole Podstawowej nr 3 znalazły się z kolei tymczasowo: wydział polityki miejskiej oraz wydział inwestycji, ochrony środowiska i gospodarki lokalami.

Tańsza przebudowa, a do tego w całości z funduszy zewnętrznych

Przebudową Urzędu Miasta zajmuje się firma Fest Bud z Tychów za niespełna 1,7 miliona złotych.

- Warto było powtórzyć przetarg, bowiem w pierwszym przetargu była tylko jedna oferta i to na 2,5 miliona złotych brutto – podkreśla Tomasz Szczerba.

Część drugą tego przedsięwzięcia, czyli zagospodarowanie terenu w obrębie Urzędu Miasta, wykona firma Korbud z Gliwic. Będzie to kosztowało 351 tys. zł. Prace zaplanowane zostały do końca 2020 roku. Remont był konieczny, bo w budynku przeciekał już dach, w piwnicy pojawił się grzyb. W sumie cała inwestycja nie będzie wymagać dopłaty z miejskiego budżetu. W 85-procentach dofinansowanie pochodzi z funduszu Unii Europejskiej, a w 15 procentach z Metropolii GZM.

Ekologia, funkcjonalność i oszczędności

Po remoncie to będzie nowoczesny obiekt, m.in. z instalacją solarną, i pompą ciepła, dzięki czemu powstaną oszczędności na poziomie 60 tys. rocznie.

- Przełoży się na to ograniczenie zużycia mediów, czyli tak naprawdę każdego roku będziemy „do przodu” dzięki tej inwestycji. Co warto też dodać, zmniejszymy również o 78 ton emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Tak więc korzyści z tej inwestycji naprawdę jest sporo – podkreśla Tomasz Szczerba.

Pojawi się też m.in. elektryczna platforma pionowa dla osób niepełnosprawnych, nowe oświetlenie zewnętrzne, nowe instalacje.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera