Ustroń na wakacje – TOP 7 MIEJSC DO ZWIEDZANIA [WIDEO]

Artykuł sponsorowany MIASTO USTROŃ
Gdzie pojechać w góry na wakacje? Do Ustronia! To właśnie tam się wybraliśmy, aby sprawdzić, co takiego miasto ma do zaoferowania turystom, chcącym spędzić wakacje w górach. I nie zawiedliśmy się - zobaczcie wideo!

Ustroń to miasto uzdrowisko. Swój charakter zawdzięcza górskiemu krajobrazowi Beskidu Śląskiego, płynącej przez miasto Wiśle oraz wypływającej wprost z górskich skał uzdrowiskowej wodzie. Ale to nie jedyne, co Ustroń ma do zaoferowania!
Co zobaczyć w Ustroniu?
Naszą przygodę z Ustroniem rozpoczęliśmy od… rowerów miejskich! To świetny sposób przemieszczania się po mieście. Stacje, które czynne są całą dobę znajdziemy w kluczowych punktach miasta. Samo wypożyczenie roweru jest banalnie proste - wystarczy do tego aplikacja na smartfonie. Podczas naszej przejażdżki rowerowej na odnowionych bulwarach nad Wisłą towarzyszył nam mistrz rajdowy, ustronianin z krwi i kości, sam Kajetan Kajetanowicz!

Sanatorium Miłości i Równica
Kolejnym punktem naszej wycieczki było Uzdrowisko w Ustroniu, czyli słynne Sanatorium Miłości. Nie spotkaliśmy tam co prawda bohaterów telewizyjnego show, ale za to napiliśmy się zdrowej i całkiem smacznej wody wprost ze skał.
Nieopodal ustrońskiego Sanatorium znajduje się góra Równica. Można na nią wejść lub wjechać samochodem – na górze czeka na nas nie tylko piękny widok, ale również górskie karczmy, tor saneczkowy czy park linowy. Warto!

Gdzie zjeść w Ustroniu?
Po spacerze na równicy trochę zgłodnieliśmy. Idealnym miejscem na obiad wydawała się Karczma Jaszowianka, położona w najbardziej zielonej i spokojnej dzielnicy Ustronia, Jaszowcu. Nie zawiedliśmy się. Spróbowaliśmy pięciu specjalnych dań (w końcu ekipa filmowa musi się najeść!): kaczkę po staropolsku, roladę wołową z kluskami, golonko po beskidzku, kotlet po staropolsku oraz antrykot z polskiej wołowiny. Każde z tych dań było wyjątkowe i z chęcią spróbowalibyśmy ich jeszcze raz, ale czas było ruszać dalej!

Ustroń dla dzieci – i nie tylko!
Pojedzeni postanowiliśmy spalić kilka kalorii na spacerze w Leśnym Parku Niespodzianek. To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdzie znajdziemy dziesiątki dzikich zwierząt, m.in. żubry, alpaki, kozy, sarny czy dziki. Część z tych zwierząt (np. sarny i daniele) biega luzem i nawet daje się karmić! Ale to, co najbardziej zachwyca w Leśnym Parku Niespodzianek, to pokazy ptaków drapieżnych, które odbywają się tu kilka razy dziennie. Zobaczyć w akcji olbrzymią sowę, jastrzębia czy pustułkę to prawdziwa atrakcja, nie tylko dla dzieci.

Gdzie nocować w Ustroniu?
Choć oferta noclegowa w mieście jest bogata, my szukając noclegu zwróciliśmy uwagę na jeden hotel. Kolejarz Best For You, bo o nim mowa, to odnowiony niedawno obiekt, w którym znajdziemy wszystko, co potrzeba do rodzinnego wypoczynku. Jest tu basen zewnętrzny i wewnętrzny, strefa spa, restauracja, bar, sale konferencyjne czy atrakcje dla dzieci. Na szczególną uwagę zasługują także komfortowe pokoje w przystępnych cenach. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat temu w tych samych murach mieścił się ośrodek rodem z PRL. Dziś, z tamtych czasów została tylko nazwa.

Czantoria w Ustroniu – atrakcje dla wszystkich
Ostatnim miejscem, jakie odwiedziliśmy w Ustroniu była góra Czantoria. Choć podejście na nią nie jest trudne, my wybraliśmy kolej linową. Szybka kawa w kawiarni przed stacją i hop na kolejkę, która w kilka minut zabrała nas praktycznie pod sam szczyt. Praktycznie, ponieważ do przejścia na szczyt góry z górnej stacji kolei linowej potrzeba jeszcze około 30 minut spaceru. Warto się przejść – na końcu znajdziemy wieżę widokową, która, co ciekawe znajduje się już po czeskiej stronie granicy przebiegającej przez szczyt.
Ale wróćmy do stacji kolei linowej! Poza punktem widokowym, znajdziemy tam także tor saneczkowy, punkty gastronomiczne oraz jedyną w Beskidach górską plażę. To idealne miejsce do wypoczynku po całym dniu spędzonym na zwiedzaniu Ustronia, w którym atrakcji jest jeszcze więcej! Ale aby o tym się przekonać, zobaczcie nasz film, a następnie wpadnijcie sprawdzić sami.

Wideo

Dodaj ogłoszenie