Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

V Ogólnopolska Noc Biologów 2016 w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim PROGRAM

Bartosz Pudelko
Bartosz Pudelko
V Ogólnopolska Noc Biologów 2016 w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim
V Ogólnopolska Noc Biologów 2016 w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim Dziennik Zachodni
V Ogólnopolska Noc Biologów 2016 w Katowicach już w piątek 15 stycznia ZOBACZ POGRAM NOCY BIOLOGÓW To impreza, w której udział biorą przyrodnicze wydziały uczelni w całej Polsce prezentujące swoją ofertę. Zaangażowany jest również Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Podczas Nocy Biologów 2016 w Katowicach przyrodnicze wydziały uczelni w całym kraju otwierają swoje podwoje. Prezentują ofertę, organizują wykłady i warsztaty, pokazują swoje laboratoria. Impreza skierowana jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej, ale udział mogą w niej wziąć wszyscy zainteresowani.

V Ogólnopolska Noc Biologów odbędzie się 15 stycznia pod hasłem „Odkrywamy kod natury”. Udział bierze w niej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Na śląskiej uczelni potkanie zainauguruje wykład „Odkrywamy kod natury” dr Agaty Daszkowskiej-Golec, który będzie dotyczył kodu DNA. Uczestnicy dowiedzą się, co sprawia, że każdy z nas jest unikalny, sprawdzą, co odkrył Grzegorz Mendel w ogrodzie pełnym roślin grochu, dlaczego maleńka muszka owocowa była najważniejszym spośród zwierząt dla Thomasa Morgana, dowiedzą się, czy znamy wszystkich, którzy przyczynili się do odkrycia struktury DNA oraz co jeszcze możemy odkryć.

IV Noc Biologów [ZDJĘCIA]

Wykład odbędzie się o godz. 16.00 w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 9, sala 126). W programie spotkania przewidziany jest również występ duetu muzycznego „FORBOE”.
Od godz. 17.00 w budynkach Wydziału (na ul. Bankowej 9 oraz ul. Jagiellońskiej 28) odbywać się będą pokazy, warsztaty, zajęcia laboratoryjne i wykłady popularnonaukowe. Będą one dotyczyć zagadnień związanych z mikroorganizmami, roślinami, zwierzętami, człowiekiem oraz ich wzajemnych interakcji.

Podczas warsztatów będzie można odkryć, jak wyglądają bakterie, grzyby oraz komórki roślin i zwierząt. Biolodzy pokażą również jak powstają rośliny transgeniczne, wyjaśnią co oznacza termin mimikry, jak komunikują się zwierzęta oraz jak przystosowały się to życia w wodzie. Wydarzenie będzie także okazją do rozszyfrowania chromosomów poprzez ich obserwację w mikroskopie fluorescencyjnym oraz do udziału w wykładach dotyczących kodu długowieczności, świecących organizmów oraz rozmowach zwierząt. Dla najmłodszych gości przygotowano konkursy z nagrodami, pozwalające zgłębić tajemnice przyrody ożywionej.

Zgłoszenia udziału i rezerwacje przyjmowane są od 7 grudnia 2015 r. do wyczerpania miejsc. Rezerwacji można dokonać przez ogólnopolską stronę Nocy Biologów:

www.nocbiologow.pl

.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska prof. zw. dr hab. Iwona Szarejko.

IV Noc Biologów [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!