MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Veolia wsparła Pogotowie Ratunkowe oraz Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej m.in. specjalistycznym sprzętem

JAK
Veolia wsparła Pogotowie Ratunkowe oraz Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej m.in. specjalistycznym sprzętem.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Veolia wsparła Pogotowie Ratunkowe oraz Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej m.in. specjalistycznym sprzętem.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Materiały Prasowe/JAK
Dary o wartości 20 tys. złotych, w tym niezbędne do monitorowania stanu pacjentów kardiomonitory, pulsoksymetr, a także nowoczesne urządzenie Nocospray do dezynfekcji ambulansów oraz rękawiczki, płyny do dezynfekcji i woda mineralna – takie wsparcie przekazała dzisiaj 5 marca Veolia na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej oraz Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Bielski Szpital Pediatryczny otrzymał w sumie 100 litrów płynu do dezynfekcji rąk oraz prawie 1100 butelek wody mineralnej produkowanej przez należące do Grupy Veolia Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach. Oprócz tego Veolia zakupiła na rzecz placówki dwa kardiomonitory oraz pulsoksymetr ze stacją dokującą.

Z kolei pogotowie otrzymało tysiąc par rękawiczek ochronnych i – podobnie jak szpital – wodę mineralną z Tarnowskich Gór. Dodatkowo Veolia przekazała 7,5 tys. zł, ponad połowę sumy potrzebnej na zakup aparatu Nocospray, który posłuży do dezynfekcji karetek i innych ambulansów. Łączna wartość wsparcia dla obu instytucji wyniosła 20 tys. złotych.

Musisz to znać

- W obliczu walki z koronawirusem ratownicy medyczni stoją na pierwszej linii frontu, jednak często zapomina się o wysiłku tych osób. Cieszymy się bardzo, że Veolia zauważyła i doceniła naszą rolę i potrzeby, jakie z niej wynikają. Dary i wsparcie w zakupie Nocospray, specjalistycznego sprzętu do dezynfekcji ambulansów, to dla nas bardzo cenna pomoc. Dzięki niemu łatwiej nam będzie zadbać o bezpieczeństwo pacjentów i ratowników pracujących w ambulansach. A po zakończeniu walki z koronawirusem urządzenie będzie nam służyło w codziennej pracy. Bardzo dziękujemy - mówi Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Ewa Bachta, dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej stwierdziła, że jest wzruszona pomocą, którą otrzymują.

- Nasz szpital zabezpiecza pomoc medyczną dzieciom z całego Podbeskidzia, a po decyzji wojewody o obowiązku pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu walki z COVID-19 musieliśmy wyposażyć w odzież ochronną personel szpitala i zorganizować specjalny odcinek obserwacyjny dla dzieci z podejrzeniem zakażenia. Przekazane przez firmę Veolia dwa kardiomonitory oraz pulsoksymetr są sprzętem niezbędnym do monitorowania stanu naszych pacjentów. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc. Docelowo aparatura ta służyć będzie w Izbie Przyjęć do diagnozowania zgłaszanych do nas dzieci - mówiła Ewa Bachta.

Bielsko-Biała to niejedyne śląskie miasto, któremu pomaga Veolia. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach również wsparło miejskie szpitale. Na ich rzecz dokonano zakupu 60 litrów profesjonalnych żeli do dezynfekcji ciała i rąk oraz 150 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni. Placówkom opieki medycznej firma zapewniła także 240 maseczek wielokrotnego użytku, 40 przyłbic, prawie 300 rolek ręczników papierowych oraz ponad 1 400 butelek wody mineralnej. Dodatkowo spółki z Grupy Veolia ufundowały monitor funkcji życiowych, który trafił do Szpitala Powiatowego im. Hagera.

- W Veolii doskonale wiemy czym jest odpowiedzialność za lokalne społeczności. Od ponad 20 lat w Polsce dostarczamy im wodę i energię, a służby medyczne dbają o ich zdrowie. Jednak czasy epidemii wymagają od nas wszystkich solidarności, mobilizacji i wspólnego działania, dlatego wspieramy bielską służbę zdrowia – mówi Marek Przytulski, dyrektor ds. rozwoju Linii Biznesowej Woda w Veolii. – Jesteśmy pełni podziwu dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, wszystkich pracowników medycznych, bez oddania których skuteczna walka o zdrowie Polaków byłaby niemożliwa. Poprzez nasze wsparcie chcemy dołożyć cegiełkę do tego wspólnego wysiłku. Mamy nadzieję, że sprzęt, który zakupiliśmy zgodnie z sugestiami placówek, odpowiadając na ich zapotrzebowanie i specyfikę, ułatwi im pracę również po zakończeniu epidemii – dodaje.

Veolia wspiera lokalne społeczności w całej Polsce. W Łodzi pracownicy Veolii dostarczyli do Wydziału Zdrowia UMŁ 330 litrów płynu do dezynfekcji rąk, a w Poznaniu firma przekazała Szpitalowi Zakaźnemu 50 tysięcy złotych w formie darowizny oraz tysiąc maseczek ochronnych dla personelu medycznego.

Z kolei w Warszawie Veolia wsparła Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”, zakupując środki ochrony osobistej, w tym 100 masek pełnotwarzowych i 100 masek półtwarzowych z filtrami. W Toruniu przekazali sprzęt ochronny (rękawiczki, maseczki, itd.) dla pracowników i współpracowników miejskich szpitali i urzędów.

Musisz to znać

Podobnie w Gniewie, tam Veolia przekazała maseczki, które urząd miasta rozdystrybuował wśród mieszkańców i przedsiębiorców. W Miasteczku Śląskim spółka wsparła jedną ze szkół kupując urządzenie do dezynfekcji rąk, natomiast w Woźnikach przekazała maseczki ochronne z przeznaczeniem dla mieszkańców oraz środki do dezynfekcji powierzchni do wykorzystania w placówkach szkolnych.

Veolia należy do światowych liderów usług środowiskowych. W Polsce działa na terenie 109 gmin, dostarczając wodę i energię blisko 3 mln mieszkańców. Wśród odbiorców jej usług znajdują się również samorządy i podległe im instytucje, w tym ponad 250 szpitali i innych placówek opieki zdrowotnej.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera