W Częstochowie uruchomiono multimedialne centrum Zodiak

  W Częstochowie uruchomiono multimedialne centrum Zodiak

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Premierowy pokaz pierwszego w województwie śląskim centrum multimedialnego Zodiak zgromadził głównie dzieci i młodzież. W Polsce, poza Częstochową, takimi ośrodkami mogą się pochwalić tylko trzy miasta: Warszawa, Wrocław i Olsztyn.
  Głównym założeniem multicentrum jest nauka poprzez zabawę. Zodiak jest rewelacyjnie wyposażony. Można tu zdobyć wiedzę i świetnie się przy tym bawić np. przeprowadzając doświadczenia chemiczne i fizyczne, obserwując gwiazdy czy kręcąc film animowany według własnego scenariusza, ze stworzonymi przez siebie na jednym z komputerów centrum postaciami.

  - Gwarantujemy, że dzieci nie będą chciały stąd wychodzić. W warszawskim centrum, które czynne jest zaledwie od ubiegłego roku, przeprowadzono 7 tysięcy godzin lekcyjnych zajęć z udziałem dzieci - podkreślają Karol Stryja i Sławomir Czech z wrocławskiej firmy Rea Design, która przygotowała projekt.


  Odwiedzający centrum mają możliwość skorzystania z licznych laboratoriów, także takich, których nie ma w szkole, np. meteorologicznego i sprawdzić, zmierzyć, jaką mamy pogodę. Do dyspozycji jest tu profesjonalna stacja meteorologiczna MultiLog. Można więc dokonać pomiarów: temperatury, wilgotności powietrza, ciśnienia atmosferycznego, prędkości i kierunku wiatru oraz opadów, co pozwala poznać reguły, jakimi rządzi się pogoda. W centrum można dowiedzieć się np. jak działa most zwodzony, internet, jak funkcjonuje duże miasto, czy co to jest przypływ.

  - Najbardziej podobają mi się klocki, z których robi się roboty - mówi 12-letni Kamil. - One naprawdę dużo potrafią.

  Ale Zodiak to świat nie tylko dla młodych. Również dorośli mogą się tu wiele nauczyć.
  Mogą np. skorzystać z rozbudowanego programu do nauki języka angielskiego, w którym uczeń słucha, pisze i mówi. Łączy ćwiczenia pozwalające poszerzyć słownictwo z praktyką wymowy i ćwiczeniami na rozumienie tekstu pisanego i mówionego. Słowem jest to ośrodek dla całej rodziny.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo