Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Częstochowie utworzony zostanie Śląski Zakład Polregio. Spółka Polregio to największy polski przewoźnik kolejowy

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Polregio będzie miało swój zakład w Częstochowie
Polregio będzie miało swój zakład w Częstochowie Przemysław Świderski
Polregio, czyli największy polski przewoźnik kolejowy, chce utworzyć w Częstochowie Śląski Zakład Spółki z siedzibą w Częstochowie. Zarząd spółki powołał już pełnomocnika ds.utworzenia Śląskiego Zakładu w Częstochowie. Została nim Monika Boryczka, która związana jest z województwem śląskim.

Śląski Zakład Polregio zostanie utworzony w Częstochowie

Spółka Polregio, dawniej Przewozy Regionalne, największy krajowy przewoźnik kolejowy poinformował 12 maja o planach utworzenia w województwie śląskim Śląskiego Zakładu Polregio. Oddział spółki ma powstać w Częstochowie. Zarząd powołał już pełnomocnika ds. utworzenia nowego zakładu.

We wtorek, 12 maja, na stronie spółki mogliśmy przeczytać: "Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom transportowym województwa śląskiego, a także biorąc pod uwagę pozytywne działania Marszałka Województwa Śląskiego w zakresie rozwoju transportu kolejowego, Zarząd Spółki POLREGIO zdecydował o rozpoczęciu działań prowadzących do utworzenia Śląskiego Zakładu Spółki z siedzibą w Częstochowie."

- Rosnący potencjał województwa śląskiego w zakresie transportu kolejowego oraz nasza współpraca z województwem śląskim, oparta o umowę dziesięcioletnią, która jest pierwszą umową zawartą na tak długi okres czasu w historii spółki, pozwalają nam na zwiększenie zaangażowania POLREGIO w organizację transportu kolejowego w regionie dla zapewnienia najwyższej jakości usług dla pasażerów - powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu POLREGIO.

- Nie boimy się dużych wyzwań i dotrzymujemy słowa w zakresie planów rozwoju spółki, o których wielokrotnie wspominaliśmy. Pozytywnie zakończony proces restrukturyzacji pozwala nam na kolejne kroki w celu rozwoju z żelazną konsekwencją, w tym „aktywacji” naszych aktywów na terenie województwa śląskiego - dodał Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu POLREGIO.

Pełnomocnikiem ds. utworzenia nowego zakładu Polregio z siedzibą w Częstochowie została nim Monika Boryczka, dotychczasowa dyrektor Dolnośląskiego Zakładu Polregio.

- Cieszę się tym bardziej, że moje serce jest związane ze Śląskiem, gdzie mieszkam. Do moich pierwszych zadań będzie należała m.in. organizacja struktury nowego zakładu i przygotowanie jego formalnego utworzenia - powiedziała Monika Boryczka.

Dodajmy, że Polregio to największy polski przewoźnik kolejowy, który już czwarty rok z rzędu wypracowuje dodatni wynik finansowy. Zysk netto w 2019 roku sięgnął 29,38 mln złotych. Natomiast skumulowany wynik finansowy spółki za lata 2016 - 2019 wyniósł 211,23 mln zł.

Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1900 pociągów Polregio zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie.

W ciągu roku z usług Polregio korzysta ponad 88 mln pasażerów. Pociągi Polregio zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 26 procent. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50 proc. i jeden udział).

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 12 lat
Wideo

Umowa pomiędzy PKP a Budimexem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera