Ze względu na pandemię koronawirusa place zabaw były zamknięte w Dąbrowie Górniczej od połowy marca 2020 roku. Zgodnie z niedawnym rządowym rozporządzeniem zniesiony został zakaz korzystania z nich. Poza rozporządzeniem, które daje możliwość otwarcia placów zabaw, nie ma jeszcze żadnych wytycznych sanitarnych, które określą, jak ma wyglądać ich funkcjonowanie.
- Dlatego podczas korzystania z takich obiektów należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Ważne jest, aby dorośli pilnowali, by pociechy dezynfekowały na bieżąco ręce, ale też by zachowywały od innych odpowiednią odległość. W przypadku braku możliwości zachowania dystansu zaleca się zakrywanie ust i nosa - podkreślają pracownicy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.
O tych nowych zasadach będą przypominały informacje, które zawisną na tablicach z regulaminem korzystania z placów zabaw.
Place zabaw, siłownie plenerowe oraz boiska należące do miasta poddane zostały konserwacji oraz niezbędnym naprawom i są dopuszczone do użytku przez nadzór budowlany. Na placach zabaw została wykoszona trawa i są one na bieżąco sprzątane. Aktualnie wymieniany jest piasek w piaskownicach.
- Trzeba pamiętać, że na terenie miasta są również place czy siłownie należące do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Decyzje o ich udostępnieniu i warunkach korzystania podejmują poszczególni zarządcy - podkreślają dąbrowscy urzędnicy.
Musisz to wiedzieć
Sukcesywnie, od końca lutego br., przeprowadzone zostały naprawy i konserwacje 63 gminnych placów zabaw, siłowni plenerowych i boisk. Zakres prac obejmował głównie wymiany zniszczonych po okresie zimowym drewnianych elementów, regulacje furtek, uzupełnienie uszkodzonych paneli ogrodzeniowych oraz innych elementów ruchomych urządzeń.
Ponadto przeprowadzone zostały przeglądy techniczne, w wyniku których wszystkie obiekty zostały dopuszczone do użytkowania.
Zobacz i zapamiętaj
Zobacz koniecznie
Bądź na bieżąco i obserwuj

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?