MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach podsumowano dzisiaj dwuletnie prace remontowe, przeprowadzone na dwóch oddziałach

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Spotkanie podsumowujące dwuletni remont na Oddziałach Onkologii, Hematologii i Chemioterapii oraz Neurochirurgii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Spotkanie podsumowujące dwuletni remont na Oddziałach Onkologii, Hematologii i Chemioterapii oraz Neurochirurgii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Arkadiusz Gola
W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach podsumowano dzisiaj dwuletnie prace remontowe, przeprowadzone na dwóch oddziałach. Koszt całościowy przedsięwzięcia, koordynowanego przez Fundację Iskierka na Oddziałach Onkologii, Hematologii i Chemioterapii oraz Neurochirurgii, wyniósł 515 tysięcy złotych.

We wtorek, 5 kwietnia 2022 roku o godzinie 12.00, w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach odbyło się spotkanie, podczas którego podsumowano zakończenie przeprowadzonego w tym szpitalu remontu czwartego piętra, na którym znajdują się Oddziały Onkologii, Hematologii i Chemioterapii oraz Neurochirurgii. W czasie tego wydarzenia, w którym udział wzięli przedstawiciele dyrekcji szpitala, kierownicy oddziałów, a także darczyńcy, reprezentanci Fundacji Iskierka przedstawili efekty realizowanych etapami dwuletnich prac, które miały na celu poprawienie funkcjonalności i estetyki oddziałów.

Zobacz zdjęcia:

„Efekty remontu są naprawdę imponujące”

Spotkanie, które w Sali z Sercem zgromadziło przedstawicieli środowiska medycznego, partnerów strategicznego i wspierających, reprezentantów fundacji oraz dziennikarzy, rozpoczęło się od licznych podziękowań za zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji prac remontowych, jakie wskutek pandemii były mocno utrudnione i wykonywane z przerwami. Podczas wydarzenia, placówkę medyczną reprezentował Mariann Kreis, dyrektor szpitala.

Nie przeocz

– Efekty remontu są naprawdę imponujące. Oba oddziały zostały gruntownie zmodernizowane, powstały tu nowe pomieszczenia dla pacjentów, opiekunów i personelu, wszystko zostało odnowione i odświeżone. Dzięki temu poprawią się warunki hospitalizacji małych pacjentów, którzy spędzają na tych oddziałach nawet kilka miesięcy. Wielkie podziękowania za to dla Fundacji Iskierka oraz wszystkich firm i instytucji, które przyczyniły się do tego remontu – mówił podczas spotkania Mariann Kreis.

W imieniu Fundacji Iskierka głos zabrała Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes tej organizacji, która w sposób szczególny swoje wyrazy wdzięczności złożyła na ręce dyrektora szpitala, dziękując dyrekcji oraz pracownikom za sprawne i skuteczne przeorganizowanie prac na terenie placówki, dzięki czemu możliwe było realizowanie działań remontowych.

– Dzisiaj świętujemy zakończenie remontu i doposażenia całego czwartego piętra w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Czas nie był łatwy, bo działo się to w okresie pandemii, wymagało to od wielu osób ogromnej elastyczności i otwartości na szukanie rozwiązań. Tym bardziej cieszy jego efekt i to, co słyszymy od przebywających tam dzieci, rodziców i personelu medycznego. A słyszymy wiele dobrych słów – mówiła z zadowoleniem Jolanta Czernicka-Siwecka.

Całkowity koszt dwuletnich prac wyniósł 515 tysięcy złotych

Po części oficjalnej, uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z prezentacją filmową, ukazującą efekty dwuletnich prac, przeprowadzonych na terenie szpitala. Na ekranie wyświetlono materiał filmowy, na którym można było zobaczyć, jak obecnie wyglądają zmodernizowane oddziały placówki. Po projekcji multimedialnej, przedstawiciele Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz Fundacji Iskierka po krótce przybliżyli zebranym gościom przebieg prac remontowych, uwzględniając poszczególne działania, jak na przykład malowanie ścian, modernizacje czy aranżacje nowych pomieszczeń, objętych kilkoma etapami.

Dwuletnie prace remontowe na Oddziałach Onkologii, Hematologii i Chemioterapii oraz Neurochirurgii, których całkowity koszt wyniósł 515 tysięcy złotych, przeprowadzono w trzech etapach. W pierwszych dwóch wykonano duże prace budowlane, związane z rozbiórką pomieszczeń, a następnie dostosowano je do nowych funkcji. W efekcie tych działań, powstała między innymi dodatkowa sala pobytu dziennego z łazienką dla niepełnosprawnych, nowy gabinet USG, magazyn na sprzęty medyczne, łóżka oraz pościele, a także nowa i większa sala rehabilitacyjna czy punkt wydawania wypisów. Zmodernizowano też pomieszczenie socjalne dla pielęgniarek, gabinet dla psychologa, łazienki, nowe apteczki oddziałowe i kuchnie dla rodziców na obu oddziałach. Ponadto, z myślą o małych pacjentach zorganizowano też dwie nowe świetlice oddziałowe, w których dzieci mogą się nie tylko uczyć, ale też pobawić.

Oba oddziały zostały również pomalowane według projektu graficznego autorstwa Aleksandry Kalety-Żmudy z Fundacji Iskierka. Warto dodać, że w pracach tych uczestniczyli wolontariusze z firmy Toyota Czajka oraz Sii Polska. – „Kolorowo bardziej zdrowo” to hasło i nazwa projektu, który konsekwentnie realizujemy od ponad piętnastu lat. Malujemy, remontujemy i doposażamy wychodząc z założenia, że dobrze zaprojektowana przestrzeń ma wpływ na proces leczenia – mówiła prezes Fundacji Iskierka.

W ostatnim etapie prac remontowych, realizowanym od sierpnia 2021 roku dokonano takich działań, jak: wymiana drzwi do dziesięciu izolatek i sal chorych, położenie wykładziny na ścianach w szesnastu salach, odświeżenie dwudziestu łazienek, pomalowanie szesnastu sal, korytarzy i ciągów komunikacyjnych w obrębie oddziału onkologicznego, a także zamontowano nowe rolety na oknach całego czwartego piętra.

Pomoc i zaangażowanie partnerów są bezcenne

Na koniec spotkania, za pomoc i ogromny wkład w realizację prac remontowych na terenie szpitala podziękowano partnerom strategicznemu i wspierającym, w większości reprezentowanych podczas wydarzenia. Przedstawicielem firmy Tauron Polska Energia SA – partnera strategicznego – był Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy spółki. Wśród reprezentantów partnerów wspierających, obecnych na spotkaniu gościli: Monika Mizerska-Gryko – Lider Zespołu programu Fundacji DKMS, Mateusz Sitek – prezes fundacji Urtica Dzieciom, Katarzyna Wierzbicka z firmy Amazon, a także Krzysztof Danilewicz – Regionalny Dyrektor SII Katowice. Wszyscy zgromadzeni na spotkaniu przedstawiciele partnerów projektu otrzymali w podziękowaniu symboliczne dyplomy oraz bukiety kwiatów za skuteczną współpracę oraz zaangażowanie.

Nie wszyscy darczyńcy pojawili się jednak na uroczystym podsumowaniu prac remontowych, zrealizowanych w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Partnerami wspierającymi projekt, niereprezentowanymi podczas spotkania, byli również: Caixa Bank, Toyota Czajka oraz Benjamin Moore. Swoje wsparcie Fundacji Iskierka okazała również nieobecna Karolina Kornaga, która w czasie wakacji zrealizowała akcję „Składakiem przez Polskę”, w ramach której zebrała środki finansowe z przeznaczeniem na prace remontowe na oddziale neurochirurgii dziecięcej. Dzięki tej zbiórce udało się między innymi wyposażyć powstałą tam świetlicę.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni