MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Jastrzębiu trwa remont ul. Połomskiej. Powstaje tam chodnik. Skorygowane zostanie także skrzyżowanie czterech dróg. Są utrudnienia

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Remont ul. Połomskiej potrwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Będzie się toczył przynajmniej do listopada.
Remont ul. Połomskiej potrwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Będzie się toczył przynajmniej do listopada. Piotr Chrobok, UM Jastrzębie-Zdrój
Na ponad 3,4 miliona złotych opiewa remont ul. Połomskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Dotyczą one budowy w tym miejscu chodnika, a także przebudowy nietypowego skrzyżowania ulic: Połomskiej. Szybowej, Bednorza i PCK. Prace już się toczą. - Obecnie trwają prace związane z kanalizacją deszczową i przebudową sieci teletechnicznej - informują w jastrzębskim magistracie.

Trwa remont ul. Połomskiej w Jastrzębiu. Będzie korekta skrzyżowania czterech dróg. Piesi zyskają chodnik

Przemierzający ją kierowcy, a także korzystający z niej piesi mają być beneficjentami remontu, który przeprowadzony zostanie na ul. Połomskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Dla tych pierwszych przebudowane zostanie skrzyżowanie, a dla drugich powstanie chodnik. Będzie on się znajdował m.in. na wysokości cmentarza komunalnego. W miejscu, gdzie dotychczas go nie było.

- Główne elementy projektu obejmują korektę skrzyżowania ulic Połomskiej, Szybowej, Bednorza i PCK. Podczas tej gruntownej przebudowy jezdnia zostanie poszerzona - wylicza Małgorzata Krzeszkiewicz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju, dodając, że zakres prac związanych z remontem obejmuje też budowę wspomnianego chodnika.

Jest też jednak coś, na czym w trakcie remontu wspólnie zyskają kierowcy i piesi. To nowe oświetlenie drogi, które ul. Połomska także otrzyma przy okazji jej przebudowy. - Będą tutaj nowoczesne, elektrooszczędne lampy doświetlające drogę - zapowiada Małgorzata Krzeszkiewicz.

Utrudnienia w związku z remontem ul. Połomskiej

Zanim jednak użytkownicy ul. Połomskiej będą mogli korzystać z jej nowego wydania, czekają ich utrudnienia. Te już się rozpoczęły. Jak wskazują w jastrzębskim magistracie, obecnie niemożliwy jest przejazd ul. Połomską od strony Drogi Głównej Południowej.

Również w drugą stronę, nie da się nią przejechać od wysokości jej skrzyżowania z ul. Szybową, PCK i Bednorza. I już niedługo, także to skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu.

- Od 24 czerwca, czyli po rozpoczęciu wakacji szkolnych zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Połomskiej, Szybowej i Bednorza - informują w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Ponownie przejezdne ma ono być po zakończeniu wakacji. Później, bo dopiero w listopadzie kierowcy będą mogli ponownie dojechać do Drogi Głównej Południowej.

Koszt remontu ul. Połomskiej to ponad 3,4 miliona złotych. Kiedy zostanie ukończony?

A na kiedy zaplanowano zakończenie remontu? Dokładnego terminu w jastrzębskim magistracie nie podają. Terminy utrudnień wprost sugerują jednak, że potrwa on jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy co najmniej do listopada.

Znany jest natomiast koszt przebudowy ul. Połomskiej. Opiewa on na ponad 3,4 miliona złotych. W znacznej części jest jednak pokrywany z dofinansowania, które udało się pozyskać miastu.

- Kwota dofinansowania to niemal 3,3 mln zł - przekazuje rzecznik prasowa jastrzębskiego magistratu, dodając, że jego wysokość wystarczy na pokrycie 95 proc. całkowitych kosztów remontu.

Przebudowa ul. Połomskiej to "inwestycja w bezpieczeństwo"

Do remontu ul. Połomskiej w Jastrzębiu przymierzano się już od pewnego czasu. Zapowiadano go jeszcze w ubiegłym roku, przy okazji ogłaszania inwestycji, które w ciągu obecnych dwunastu miesięcy będą miały miejsce w mieście.

Ostatecznie umowę na jego wykonanie podpisano pomiędzy pierwszą a drugą turą kwietniowych wyborów samorządowych. Jak podkreślano przy okazji jej parafowania, uczyni ona ul. Połomską bezpieczniejszą.

- Przebudowa ulicy Połomskiej to nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo i komfort naszych mieszkańców - wskazywała Anna Hetman, wówczas jeszcze prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni