W Jaworznie Ciężkowicach powstanie nad linią kolejową do Krakowa nowy wiadukt drogowy. Będą też udogodnienia dla pasażerów

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców, pieszych i pasażerów. 28 grudnia spotkanie w sprawie budowy odbyło się w siedzibie MZDiM w Jaworznie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców, pieszych i pasażerów. 28 grudnia spotkanie w sprawie budowy odbyło się w siedzibie MZDiM w Jaworznie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Polska Press (zdj. ilustracyjne)/FB MZDiM Jaworzno
Udostępnij:
Nowy wiadukt drogowy powstanie w Jaworznie Ciężkowicach. Zastąpi dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały właśnie umowę na realizację prac. Wartość inwestycji to ponad 54 mln zł. Dzięki temu zwiększy się poziom bezpieczeństwa na linii kolejowej Katowice – Kraków.

Jaworzno. Będzie nowy wiadukt drogowy nad linią kolejową do Krakowa

We wtorek 28 grudnia w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie odbyło się spotkanie, podczas którego przekazany został teren pod budowę wiaduktu drogowego nad linią kolejową E30 Katowice - Kraków w Ciężkowicach. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele MZDiM, Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A.

70-metrowy obiekt z chodnikami i ścieżką rowerową zastąpi przejazd w ciągu ul. Ciężkowickiej. Nowy obiekt zwiększy bezpieczeństwo, usprawni komunikację drogową i skróci czas przejazdu na drugą stronę miasta. Poprawiona zostanie dostępność do kolei. Wiadukt zostanie wybudowany nad przystankiem Jaworzno Ciężkowice. Dostęp na perony ułatwią windy i schody. Na wiadukcie wybudowane zostaną przystanki autobusowe, dzięki czemu podróżni będą mogli wygodnie przesiąść się z komunikacji miejskiej do pociągu. W pobliżu skrzyżowania z ulicą Budowlaną ma powstać również kolejne rondo holenderskie.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę obiektu pn. „Budowa obiektów inżynieryjnych wraz z likwidacją przejazdów kolejowo – drogowych w poziomie szyn na odcinku Jaworzno Szczakowa – Kraków na linii kolejowej nr 133 Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Kraków Główny” w ramach zadania „Modernizacja linii kolejowej E-30 na odcinku Zabrze-Katowice-Kraków, etap IIb”. Wartość prac to ponad 54 mln zł. Projekt jest dofinansowany w ramach unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę” i powstaje we współpracy z miastem Jaworzno. Przewidywany termin zakończenia zadania to pierwszy kwartał 2023 roku.

Większy poziom bezpieczeństwa na linii Jaworzno - Kraków

PLK zwiększają bezpieczeństwo na styku kolei oraz dróg poprzez zastępowanie przejazdów kolejowo-drogowych skrzyżowaniami bezkolizyjnymi. Bezpieczniejsze podróże koleją na linii Katowice – Kraków oraz lepszą komunikację w mieście zapewniają wiadukty drogowe, m.in. w Jaworznie Szczakowej przy ul. Bukowskiej, w Jaworznie w dzielnicy Pieczyska i Balinie nad linią kolejową Katowice – Kraków.

Nowe obiekty pozwalają na swobodny przejazd pociągów. Zwiększył się poziom bezpieczeństwa na linii kolejowej. Usprawnił się ruch na drogach. Skrócił się czas przejazdu z północnej na południową stronę torów bez konieczności oczekiwania przed zamkniętymi rogatkami.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie