sportowy24
  W Katowicach będzie bieg jakiego jeszcze w Polsce nie było...

  W Katowicach będzie bieg jakiego jeszcze w Polsce nie było [ZDJĘCIA]. Zorganizuje go Adam Kszczot pod marką Tough Muddder

  Zdjęcie autora materiału

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bieg Tough Muddder na dystansie 5 km odbędzie się w Katowicach 29 czerwca

  Bieg Tough Muddder na dystansie 5 km odbędzie się w Katowicach 29 czerwca ©fot. materiały prasowe

  Tough Muddder, największa na świecie marka ekstremalnych biegów z przeszkodami wchodzi do Polski. 29 czerwca w Katowicach odbędzie się pierwsza edycja imprezy spod tego szyldu. Wśród inwestorów, którzy wspierają wejście Tough Mudder na polski rynek jest Adam Kszczot, znakomity polski lekkoatleta.
  Bieg Tough Muddder na dystansie 5 km odbędzie się w Katowicach 29 czerwca

  Bieg Tough Muddder na dystansie 5 km odbędzie się w Katowicach 29 czerwca ©fot. materiały prasowe

  Rynek biegowy w Polsce składa się z kilku kategorii, w ramach których organizowane są m.in. biegi uliczne (głównie biegi na dystansie 5-10km, półmaratony oraz maratony), górskie, przełajowe a także przeszkodowe, znane również pod nazwą OCR (Obstacle Course Race). W ostatnich latach spada zainteresowanie biegami ulicznymi, natomiast najdynamiczniej rozwijają się właśnie biegi przeszkodowe, w których z roku na rok startuje coraz więcej zawodników. Wartość tego rynku eksperci Tough Mudder szacują nawet na kilkadziesiąt milionów złotych.

  - W ubiegłym roku polskie biegi przeszkodowe zgromadziły grubo ponad 100 tysięcy uczestników. Jeśli przyjmiemy, że średnio każdy z nich zapłacił za pakiet startowy około 150 złotych daje to co najmniej 15 milionów złotych przychodów z samych opłat startowych. Do tego dochodzą wpływy od sponsorów, którzy coraz mocniej angażują się w imprezy tego typu. Oczywiście koszty organizacji takich imprez są dużo wyższe niż np. w przypadku biegów ulicznych, ale to jedna z najszybciej rosnących kategorii biegania w naszym kraju – mówi Sebastian Rabuszko, konsultant zarządu Tough Mudder w Polsce. – To sprawiło, że polskim rynkiem zainteresował się Tough Muddder, który jest największym graczem na rynku biegów przeszkodowych na świecie. Dotychczas w Europie imprezy spod tego szyldu odbywały się głównie w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Wejście do Polski to wstęp do większej ekspansji marki w Europie Środkowo-Wschodniej, za którą stoją polscy inwestorzy – podkreśla.

  Jednym z nich jest Adam Kszczot, lekkoatleta, który dwukrotnie sięgał po tytuł wicemistrza świata w biegu na 800m oraz jest trzykrotnym Mistrzem Europy. W plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca minionego roku zajął piąte miejsce.

  - Zdecydowałem się zainwestować w rozwój biegów marki Tough Mudder, ponieważ widzę w niej ogromny potencjał. Idea radości z biegania, bez presji czasu i szalonej rywalizacji paradoksalnie zawodowo jest mi całkiem obca, ale jednocześnie bardzo mocno mnie pociąga. Dodatkową atrakcją jest grupowe pokonywanie przeszkód, co jest ogromnym atutem w zabawie. Wiem, że Tough Mudder jest w stanie podbić rynek biegów OCR w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Adam Kszczot. - Biegi przeszkodowe uważam za przyszłość aktywności fizycznej, ponieważ łączą w sobie wiele elementów takich jak np. świetne emocje, doskonała zabawa i jednocześnie duże wyzwanie, a to pozwala podkręcić motywację i chęć do pozostania w ruchu – dodaje znakomity lekkoatleta.

  Pierwszy w Polsce bieg z cyklu Tough Mudder odbędzie się 29 czerwca w Katowicach. Zapisy na imprezę o nazwie 5k wystartowały pod koniec grudnia.

  – W Katowicach będzie klimatycznie, ale wymagająco. Na podstawowym dystansie 5 km pokażemy kilkanaście z ponad 250 przeszkód znajdujących się w katalogach Tough Mudder. Zrobimy wszystko, aby nasza impreza przypadła Polakom do gustu – mówi Rabuszko. - Pierwszy polski bieg został zaplanowany jako wydarzenie towarzysko-sportowe, w którym mogą wziąć udział dosłownie wszyscy, bez względu na poziom przygotowania fizycznego. To idealna okazja do zapoznania z naszą marką. Kolejna impreza w Polsce będzie powtórzeniem tego scenariusza, ale poza dystansem 5k dodamy trasę o nazwie Classic z niekiedy bardzo wymagającymi przeszkodami. U nas zawsze będzie dużo zabawy, ale też sporo wyzwań – podkreśla.

  Tough Mudder to największy pod względem liczby uczestników odbywający się w kilkudziesięciu miejscach na świecie bieg z przeszkodami. Niezależnie od dystansu, jaki jest do pokonania start w imprezie spod tego szyldu to zawsze duże wyzwanie, ale też niezmiennie od roku 2010 okazja do doskonałej zabawy. Bieg wyróżnia się na rynku dopracowanymi w każdym detalu przeszkodami, świetnie wytyczonymi trasami, ale przede wszystkim wyjątkową atmosferą. Od początku istnienia w imprezach spod tego szyldu organizowanych w 10 krajach na całym świecie wzięło udział ponad 3,5 miliona uczestników. Biegi Tough Mudder wielką popularnością cieszą się m.in. w Niemczech. W 2018 roku zgromadziły około 100 tysięcy uczestników oraz ponad 35 tysięcy kibiców. To zdecydowanie największy cykl biegów przeszkodowych w tym kraju.

  – To bieg zupełnie inny niż wszystkie, udział w nim ma nie tylko wymiar sportowy, to również wielkie przeżycie i doświadczenie. Dostrzegą to wszyscy, nie tylko początkujący, ale również starzy wyjadacze, którzy mają na koncie starty w wielu krajowych i międzynarodowych imprezach OCR – zapewnia Rabuszko. – Przede wszystkim na polskich edycjach, podobnie jak na pozostałych imprezach na całym świecie, na regularnych biegach nie będziemy prowadzili pomiaru czasu. Dlatego u nas biegnie się inaczej, bez spiny, bez niepotrzebnego stresu. Jest czas i miejsce na to, aby delektować się radością, jaką daje ruch fizyczny oraz spędzanie czasu z ludźmi, którzy podzielają naszą pasję – mówi konsultant zarządu Tough Mudder.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sensacyjne zwycięstwo Dawida Kubackiego w Pucharze Świata


  V Bieg z Sercem WOŚP w Świętochłowicach
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Armageddon challenge

  artur (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Uwielbiam takie imprezki biegowe, często biorę w nich udział. W tym roku najbardziej czekam na majowy bieg organizowany przez Armageddon challenge , tam na trasie zawsze jest ciekawie ;)

  Aktualności sportowe