MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Katowicach trwają XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji. "To unikalna możliwość spotkania ludzi, którzy kreują przyszłość"

Danuta Pałęga
Danuta Pałęga
24.05.2023 MCK Katowice. Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG.
24.05.2023 MCK Katowice. Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG. Karina Trojok Dziennik Zachodni Polska Press
W dniach 24-25 maja 2023 w stolicy województwa śląskiego odbywają się XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG®. Stanowią one platformę współpracy pomiędzy środowiskami naukowymi a przemysłem, jednocześnie wspierając zdobywanie funduszy na rozwój oparty na nowatorskich pomysłach i technologiach. W ramach programu targów zaplanowano różnorodne wydarzenia, takie jak konkursy, panele dyskusyjne, uroczysta inauguracja oraz gala finałowa, podczas której wręczone zostaną prestiżowe nagrody. Głównym partnerem i patronem honorowym wydarzenia jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® w Katowicach

W dniach 24-25 maja w Katowicach odbywają się Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji, które swoim honorowym patronatem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Wybór Katowic jako lokalizacji dla tego wydarzenia jest najbardziej odpowiedni, biorąc pod uwagę misję imprezy i możliwości organizacyjne tego miejsca. W programie targów znajduje się konkurs z prestiżowymi nagrodami i medalami, a także spotkania networkingowe.

Targi stanowią szczególną platformę networkingową, mającą na celu promocję innowacyjnych produktów, technologii i usług z różnych branż i dziedzin. To wydarzenie daje możliwość prezentacji potencjału i osiągnięć myśli technologicznej oraz naukowej, takich jak wynalazki, technologie i usługi skierowane do przemysłu i gospodarki.

- Targi skupią podmioty z Polski i zagranicy, które oferują nowe technologie skierowane dla różnych gałęzi przemysłu i gospodarki. Jest to unikalna możliwość spotkania się z ludźmi, którzy kreują przyszłość, nawiązania kontaktów i współpracy ze środowiskiem oferującym nowości. Jest to też możliwość zwiększenia konkurencyjności dla każdego przedsiębiorcy. Świat zmienia się cały czas, a inwestowanie w nowości jest priorytetowe, bo nie można stać w miejscu - przekazują organizatorzy.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w panelach tematycznych, poświęconych synergii między nauką a przemysłem, transferowi wiedzy i technologii, a także różnym modelom finansowania badań naukowych i wdrażania ich w przemyśle.

Wystawcy mogli zaprezentować swoje stoiska, powiązane z tematyką:

 • Środowisko / Ekologia / Zrównoważony rozwój
 • Biotechnologia / Nanotechnologia / Chemia
 • Przemysł (Maszyny i urządzenia przemysłowe, Inżynieria, Metalurgia, Elektryczność i elektronika, Energetyka, Przemysł włókienniczy, Przemysł spożywczy, Budownictwo)
 • Transport i logistyka (Przemysł samochodowy, lotniczy i morski, Opakowania, Przechowywanie, itp.)
 • IT
 • Zdrowie i medycyna; Zdrowa żywność
 • Opieka społeczna, praca społeczna, usługi społeczne
 • Bezpieczeństwo i dostępność
 • Innowacje społeczne
 • Sport, rehabilitacja, rekreacja, wychowanie fizyczne, turystyka, fitness
 • Edukacja i Pedagogika
 • Przedmioty codziennego użytku (Biżuteria, Hobby, Dekoracje/Design, Gry/Zabawki, Dom i ogród)
 • Usługi / Doradztwo / Ubezpieczenia / Finanse / Zarządzanie
 • Nowe modele biznesowe oraz organizacyjne
 • oraz kategoria 'Młody Wynalazca'

W tym roku, ze względu na trwającą transformację ekologiczną i potrzebę osiągnięcia neutralności klimatycznej, na targach zadebiutuje strefa INTARG® EKO. Będzie tu można dowiedzieć się m.in. jak działają zielone technologie w energetyce, przemyśle, transporcie i życiu codziennym.

Nie przeocz

Zobacz także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni