Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Lipowej nauczą się grać... ze słuchu. Wszystko dzięki braciom Golcom

Jakub Marcjasz
Fundacja Braci Golec powstała w 2003 roku. Jedną z inicjatyw realizowanych przez fundację są Ogniska Twórczości Artystycznej
Fundacja Braci Golec powstała w 2003 roku. Jedną z inicjatyw realizowanych przez fundację są Ogniska Twórczości Artystycznej fot. fundacja braci golec
Dzięki współpracy Urzędu Gminy i Fundacji Braci Golec dzieci z tej gminy będą mogły uczyć się gry na instrumentach pod okiem specjalistów.

Gmina Lipowa to kolejna społeczność, która dołącza do rodziny Fundacji Braci Golec. Wyznaczono już termin pierwszego przesłuchania do Ogniska Twórczości Artystycznej Fundacji Braci Golec. Odbędzie się ono w czwartek, 10 listopada, o godz. 18.30 w Szkole Podstawowej w Lipowej.

Przesłuchania skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat. Planowany start Ogniska Twórczości Artystycznej Fundacji Braci Golec na terenie gminy Lipowa to luty 2017 rok.

- Oprócz inwestycji i rozwoju gminy, bardzo ważna jest dla mnie kultura. Bardzo dobrze funkcjonuje nasz Dyskusyjny Klub Książki, odwiedzają nas gwiazdy polskiej literatury. Ustabilizowaliśmy sytuację zespołu „Lipowianie”, a nawet powiększyliśmy zespół o sekcję „Małych Lipowian”. Teraz kolejny bardzo ważny krok, czyli współpraca z renomowaną na naszym terenie Fundacją Braci Golec - mówi Jan Góra, wójt gminy Lipowa. - Mam nadzieję, że informacja o przesłuchaniu dotrze do wszystkich zainteresowanych i być może uda się znaleźć w naszej gminie jakieś artystyczne talenty - dodaje włodarz gminy Lipowa.

Fundacja Braci Golec powstała w 2003 roku. Jedną z inicjatyw realizowanych przez fundację są Ogniska Twórczości Artystycznej. Obecnie działają one w Milówce, Ło-dygowicach, Koszarawie, Jeleśni, Przyłękowie i Porąbce.

Na zajęciach w ogniskach dzieci uczą się gry na instrumentach ze słuchu. Metoda beznutowa jest jednym z najstarszych tradycyjnych sposobów uczenia dzieci, chętnie stosowanym przez mistrzów. Podczas zajęć kładzie się nacisk również na naukę śpiewu góralskiego oraz ruchu, który pomaga w zrozumieniu zależności rytmicznych - czytamy na stronie fundacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!