MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Mysłowicach ruszyła ankieta konsultacyjna, dotycząca projektu „Uchwały Krajobrazowej”

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
W Mysłowicach ruszyła ankieta konsultacyjna, dotycząca projektu „Uchwały Krajobrazowej”
W Mysłowicach ruszyła ankieta konsultacyjna, dotycząca projektu „Uchwały Krajobrazowej” Szymon Kwiatkowski
20 maja władze Mysłowic poinformowały o otwarciu ankiety konsultacyjnej w sprawie przygotowania projektu uchwały krajobrazowej ustalającej zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane na terenie miasta.

Wpływ na to, jak będzie wyglądać miasto, mają mieszkańcy. Najczęściej wykorzystywanym do tego narzędziem jest Budżet Obywatelski lub konsultacje społeczne. 20 maja władze poinformowały o otwarciu ankiety konsultacyjnej.

Ankieta konsultacyjna

- Prezydent Miasta Mysłowice zaprasza do konsultacji społecznych w sprawie przygotowania projektu uchwały krajobrazowej ustalającej zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane na terenie miasta Mysłowice — brzmi komunikat Urzędu Miasta w Mysłowicach.

Celem omawianych konsultacji jest zebranie propozycji, uwag i opinii w odniesieniu do konieczności określenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane na terenie miasta.

Forma tradycyjna i zdalna

Konsultacje przeprowadzone będą w formie tradycyjnej oraz zdalnej. Pierwsza opcja dostępna będzie w formie ankiety papierowej, z której mieszkańcy mogą skorzystać w następujących miejscach:

  • Biurze Obsługi Mieszkańca UM Mysłowice (Mysłowice, ul. Powstańców 1);
  • Wydziale Architektury, Planowania i Strategii UM Mysłowice, p. 109 (Mysłowice, Pl. Wolności 5);
  • Siedzibie Urban Labu (Mysłowice, ul. Grunwaldzka 8).

Z kolei formularz elektroniczny dostępny jest na stronie. Udział mogą brać wszyscy mieszkańcy oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w granicach miasta czy zarządcy nieruchomości znajdujących się na terenie gminy. Ankieta dostępna będzie do 16 czerwca 2024 roku.

- Propozycje, uwagi i opinie uczestników konsultacji zostaną przeanalizowane pod kątem zasadności ujęcia ich w projekcie uchwały ustalającej „Zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane na terenie Gminy Mysłowice” i zostaną przedstawione w postaci raportu z konsultacji za pośrednictwem miejskiej strony internetowej — czytamy w komunikacie.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni