Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Podlesicach trwa III Ogólnopolski Kongres Odnowy Wsi

RP
W Podlesicach trwa III Ogólnopolski Kongres Odnowy Wsi. Jest to największe spotkanie wiejskich samorządowców w Polsce. Biorą w nim udział wójtowie, starostowie oraz działacze organizacji wiejskich i rolniczych z całego kraju.

W największym spotkaniu wiejskich samorządowców bierze udział około 1,5 delegatów z całego kraju. W inauguracji kongresu uczestniczył wicepremier Grzegorz Schetyna, a także parlamentarzyści, wojewodowie i marszałkowie województw z całego kraju.

W programie kongresu przewidziano m.in. prezentację doświadczeń w realizacji regionalnych programów odnowy obszarów wiejskich, w tym Województwa Śląskiego - trzeciego w skali kraju po województwach opolskim i pomorskim regionalnego programu odnowy wsi. Omawiane będzie także wykorzystanie funduszy unijnych. Podejmowane będą takie tematy, jak odnowa wsi wobec wyzwań współczesności oraz, jak uczynić odnowę wsi instrumentem polityki regionalnej? Wykładom, warsztatom i panelom dyskusyjnym towarzyszyć będą wizyty w gminach realizujących Program Odnowy Wsi Województwa Śląskiego. Zaplanowano występy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz degustację wyrobów regionalnych.

Organizatorem kongresu jest Województwo Śląskie oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!