Zamknij

DziennikZachodni.pl - wiadomości Śląsk, wiadomości ze Śląska

W Polsce będą nowe obostrzenia. Część już od dziś. Oto szczegóły

Już we wtorek w życie wchodzi rozporządzenie, zgodnie z którym osoby wjeżdżające do Polski będą mogły zostać zwolnione z kwarantanny tylko na podstawie

Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/8] Poprzednie Następne

Zmiany na granicach

Już we wtorek w życie wchodzi rozporządzenie, zgodnie z którym osoby wjeżdżające do Polski będą mogły zostać zwolnione z kwarantanny tylko na podstawie zaświadczenia o wykonaniu szczepienia przeciwko Covid-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu w UE. Z kwarantanny zwolnieni są także uczniowie pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki, dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu ich objęcia tym wychowaniem, studenci, uczestnicy studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia, doktoranci kształcących się w Polsce lub w państwie sąsiadującym oraz osoby prowadzące działalność naukową.

Co zmienia się od wtorku 23 lutego, a co ma się zmienić od poniedziałku, 1 marca? Co będzie zabronione? Wstępne, nieoficjalne plany rządu przedstawiamy na kolejnych slajdach. Sprawdź, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy