18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W poszukiwaniu śladów św. Jacka Odrowąża na Śląsku [ZDJĘCIA]

JUT
"Jacek Odrowąż - święty wciąż do odkrycia" - to tytuł konferencji, jaka odbyła się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego
"Jacek Odrowąż - święty wciąż do odkrycia" - to tytuł konferencji, jaka odbyła się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego Arkadiusz Ławrywianiec
"Jacek Odrowąż - święty wciąż do odkrycia" - to tytuł konferencji, jaka odbyła się we wtorek w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Podczas spotkania została zaprezentowana książka pt. "Św. Jacek Odrowąż - apostoł północnej Europy" pod redakcją ks. Arkadiusza Noconia i ks. Arkadiusza Wuwera. Publikacja jest zbiorem wykładów z sympozjum, które odbyło się w auli im. Jana Pawła II na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu "Angelicum" w ramach rzymskich uroczystości z okazji 755-lecia śmierci św. Jacka Odrowąża.

Podczas spotkania wykłady wygłosili: ks. Arkadiusz Nocoń na temat rezultatów rzymskiego sympozjum, Robert Fusco mówił o św. Jacku w malarstwie włoskim, Zbigniew Borkowski opowiadał o sławie św. Jacka na świecie, a ks. Arkadiusz Wuwer mówił o św. Jacku w Katowicach.

Spotkanie uświetnione zostało koncertem "Santo Subito" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.


*Plebiscyt Młoda Para 2012 ZOBACZ ZDJĘCIA KANDYDATÓW
*Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
*Wielka Debata o Śląsku: Semka kontra Smolorz ZDJĘCIA i WIDEO

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!