W Rudzie Śląskiej ruszyła rekrutacja do przedszkoli. O przyjęciu do placówki nie decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba punktów

ŁOLI
Ruszyła rekrutacja do przedszkoli
Ruszyła rekrutacja do przedszkoli Arc. Magdalena Mikrut-Majeranek
W Rudzie Śląskiej wystartował nabór do miejskich przedszkoli. Cały proces odbywać się będzie elektronicznie, ze względu na pandemię koronawirusa. Rodzice i opiekunowie dzieci w związku z tym zwolnieni zostali z obowiązku dostarczenia dokumentów do przedszkola pierwszego kontaktu – wystarczy przesłać wnioski w formie skanu lub fotografii.

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

Rekrutacja do rudzkich przedszkoli miejskich wystartowała dzisiaj, 23 marca i potrwa do 6 kwietnia. Nabór dzieci do placówek odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.rudaslaska.przedszkola.vnabor.pl.

Dotychczasowa procedura, pomimo wsparcia systemu internetowego, przewidywała konieczność złożenia w przedszkolu pierwszego wyboru oryginałów wniosku i dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów. Obecnie, ze względu na pandemię koronawirusa, wymagane dokumenty również składane będą drogą elektroniczną – w formie skanu lub fotografii.

Rodzice, którzy nie mają możliwości skorzystania z internetu, będą mogli dostarczyć dokumenty do przedszkola w wersji papierowej. Przed wejściami do budynków zostaną ustawione skrzynki, do których będzie można wrzucić, w zamkniętych kopertach, wnioski o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentacją. Obok skrzynek będą też dostępne druki do wypełnienia.

Nie przegap

Pomoc przy wypełnianiu wniosków będzie można uzyskać kontaktując się telefonicznie lub mailowo z przedszkolem pierwszego wyboru.

Rodzice zapisując dziecko do przedszkola po raz pierwszy wypełniają w formie elektronicznej wniosek o przyjęcie do publicznego przedszkola, znajdujący się na stronie internetowej pod adresem www.rudaslaska.przedszkola.vnabor.pl. Mogą ubiegać się o miejsce maksymalnie w trzech przedszkolach.

 - We wniosku wymieniają odpowiednio 1, 2 lub 3 przedszkola, według preferencji – tłumaczy Aleksandra Piecko, naczelnik Wydziału Oświaty. - Należy pamiętać, aby wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów wskazanych we wniosku przekazać do przedszkola pierwszego wyboru - dodaje. O przyjęciu dziecka do placówki nie będzie decydować kolejność zgłoszeń. Przede wszystkim decyduje liczba punktów kryteriów ustawowych. Brane będzie pod uwagę pochodzenie z rodziny wielodzietnej, niepełnosprawność kandydata, rodzica bądź rodzeństwa. Istotne będzie również to, czy rodzic samotnie wychowuje dziecko oraz czy dziecko objęte jest pieczą zastępczą.

Zobacz koniecznie

O przyjęciu zdecyduje liczba uzyskanych punktów

W przypadku równorzędnych wyników po I etapie rekrutacji, o naborze do placówki zdecyduje II etap. Do najwyżej punktowanych kryteriów należy praca obojga rodziców lub opiekuna samotnie wychowującego dziecko (16 pkt), uczęszczanie rodzeństwa dziecka do tej samej placówki, w której o miejsce ubiega się kandydat lub do szkoły podstawowej znajdującej się w tym samym obiekcie lub powiązanej organizacyjnie z wybranym przedszkolem (8 pkt).

22 kwietnia, po weryfikacji wniosków i dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów, komisja rekrutacyjna opublikuje listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej placówki. Jeżeli dziecko zostanie zakwalifikowane do wybranego przedszkola, rodzic będzie musiał potwierdzić telefonicznie wolę uczęszczania dziecka do przedszkola do 27 kwietnia.

30 kwietnia z kolei opublikowana zostanie ostateczna lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do rudzkich przedszkoli.

Jeżeli w wyniku postępowania rekrutacyjnego dziecko nie zostało przyjęte do żadnego z wybranych przez rodziców przedszkoli, Prezydent Miasta Ruda Śląska pisemnie wskaże rodzicom inne publiczne przedszkole, oddział przedszkolny w publicznej szkole podstawowej, które będą posiadały wolne miejsca i przyjmą dziecko

Nieprzekazanie w terminie od 23 marca do 6 kwietnia wniosku do przedszkola pierwszego wyboru spowoduje nieujęcie dziecka w procesie rekrutacji.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Zachodniego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Bądź na bieżąco i obserwuj

Jak budować dobre relacje z ludźmi? #ZROZUM

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie