Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W rybnickim kampusie rozpoczynają się ekologiczne dni

Mirosława Książek
Dzisiaj w Rybniku ruszają ósme Dni Ziemi, Wody i Powietrza.

Przedsięwzięcie, zorganizowane przez Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej, potrwa do środy, a odbywać się będzie w Laboratorium Nowoczesnych Technologii Przemysłowych na terenie rybnickiego kampusu.

Na inaugurację, dziś o godzinie 9, wykład pt. Problemy energetyczne - spojrzenie z Brukseli wygłosi prof. Jerzy Buzek. Poseł do Parlamentu Europejskiego weźmie też udział w spotkaniu na temat VII Programu Ramowego UE na rzecz badań i rozwoju (godz. 10.30, aula Politechniki Śląskiej, ul. Rudzka 13).

W programie trzydniowej imprezy jest też m.in. debata oksfordzka Ekologia dziś i jutro, impreza plenerowa w ośrodku przyrodniczo-edukacyjnym Las Widok czy spotkanie z autorami książki Nie pozwólmy zapomnieć o Hucie Silesia.

Planowane są też krótkie wycieczki, do Centrum Recyklingu Stłuczki Szklanej w Orzeszu oraz warsztaty w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Żorach.

Obchodom towarzyszyć będzie zbiórka zużytych baterii i tonerów, za które można otrzymać sadzonki drzew ze Szkółki Nadleśnictwa w Rybniku.

Współorganizatorami są: urząd miasta, Fundacja Ekologiczna Ekoterm Silesia, muzeum, Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Nadleśnictwo w Rybniku oraz Koło Raciborsko-Rybnickie Polskiego Klubu Ekologicznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!