W Sławkowie seniorzy mają komfortowe warunki [ZDJĘCIA]

  W Sławkowie seniorzy mają komfortowe warunki [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Sławkowie rozpoczął działalność Dzienny Dom Pobytu Seniora, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, świetlica środowiskowa i Caritas.
  1/58
  przejdź do galerii

  W Sławkowie rozpoczął działalność Dzienny Dom Pobytu Seniora, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, świetlica środowiskowa i Caritas. ©Katarzyna Kapusta

  Od poniedziałku 23 listopada w Sławkowie na ulicy Kościelnej 11 rozpoczął działalność Dzienny Dom Pobytu Seniora, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, świetlica środowiskowa i Caritas. Koszt projektu wyniósł niemal 5 milionów złotych. Budynek został zrewitalizowanych w ramach 16 milionowej dotacji z Unii Europejskiej, jaką Sławków otrzymał na rewitalizację zabytkowego starego miasta.
  Zabytkowy budynek przy ulicy Kościelnej 11 ponownie pełni funkcje społeczne. W roku 1758, dzięki przychylności biskupa krakowskiego Andrzeja Załuskiego, wzniesiono przy ul. Kościelnej, w bliskiej odległości od kościoła parafialnego, murowany budynek szpitalnym, podpiwniczony, o czterech izbach na parterze (dwóch od ulicy i dwóch od przeciwnej strony) i czterech na piętrze. Budynek należał do parafii Sławków.

  Od 1800 roku w budynku działała sławkowska szkoła elementarna, a w późniejszych czasach funkcjonowały tu szkoła powszechna i podstawowa (do 1958 roku) oraz przedszkole. Do maja 2014 roku w dwóch pomieszczeniach na parterze budynku funkcjonowała Biblioteka Parafialna i siedziba sławkowskiego „Caritasu”. Obecnie budynek jest własnością miasta.

  Po rewitalizacji w budynku swoje miejsce ma świetlica środowiskowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, seniorzy oraz Caritas. Część przestrzeni jest wspólna. To między innymi kuchnia czy jadalnia, gdzie będą obywać się spotkania międzypokoleniowe. Całość jest wyposażona w cztery łazienki. Są urządzenia do ćwiczeń, sala konferencyjna oraz pokoje z komputerami i strefy wyznaczone do wypoczynku. Do dyspozycji jest także ogród.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe  i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Celebryta

  Celuś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A na wiosnę referendum ? Co wy na to ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo