W sobotę i niedzielę 28-29 lipca nie jeżdżą tramwaje z...

  W sobotę i niedzielę 28-29 lipca nie jeżdżą tramwaje z centrum Sosnowca do Milowic. Ale w poniedziałek wkroczą na nowy tor

  tos/mat.prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca nie jeżdżą tramwaje z centrum Sosnowca do Milowic

  W sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca nie jeżdżą tramwaje z centrum Sosnowca do Milowic ©arc

  Od poniedziałku tramwaje na Starym Sosnowcu częściowo jeździć będą już po nowym torze. Jak informują Tramwaje Śląskie, pierwszy fragment nowego torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Piłsudskiego w Sosnowcu jest gotowy i można skierować na niego ruch tramwajów. W sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca przełożone zostaną rozjazdy technologiczne i rozpoczną się prace na drugim torze. Te prace oznaczać będą jednak utrudnienia dla pasażerów.
  W sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca nie jeżdżą tramwaje z centrum Sosnowca do Milowic

  W sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca nie jeżdżą tramwaje z centrum Sosnowca do Milowic ©arc

  Prace budowlane w ramach zadania pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury torowo-sieciowej w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu od ul. Sobieskiego do drogi ekspresowej S86” prowadzone są na dwóch fragmentach – od drogi ekspresowej S86 do ronda na skrzyżowaniu z ul. Kierocińskiej i Grabową oraz od tegoż ronda do skrzyżowania z ul. Sobieskiego i Kilińskiego.

  – Prace na pierwszym z tych odcinków realizowane są nieco sprawniej, ze względu na mniejszą liczbę kolizji z infrastrukturą podziemną, dlatego ten fragment jest już gotowy, a drugi jeszcze nie.
  Nie będziemy jednak czekać, tylko już w ten weekend wykonawca przełoży rozjazdy technologiczne, by tramwaje mogły kursować po nowym torze i można było rozpocząć prace na dotychczas eksploatowanym torowisku – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA Andrzej Zowada.

  W związku z powyższym od godz. 4:20 w sobotę 28.07.2018 r. do godz. 18:00 w niedzielę 29.07.2018 r. zmieni się czasowo organizacja ruchu tramwajowego:
  - tramwaje linii nr 21 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Dworzec PKP skierują się do przystanku Dańdówka Skrzyżowanie, gdzie zawrócą i włączą się w planowe kursy w kier. powrotnym,
  - tramwaje linii nr 27 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Aleja Zwycięstwa skierują się do pętli Zagórze, skąd włączą się w planowe kursy w kierunku powrotnym,
  - uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona jako T-21, kursująca w relacji: Sosnowiec Dworzec PKP - Milowice Hala Sportowa zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy dla linii nr 21.

  Przystanki autobusowej komunikacji zastępczej:

  kierunek Milowice: Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – al. Mireckiego (tymczasowy przed skrzyżowaniem z al. Mireckiego) – Osiedle Piastów (autobusowy) – Wysoka (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Egzotarium (autobusowy) – Centrum Handlowe (autobusowy) – Podjazdowa (autobusowy) – Zakłady Mięsne (autobusowy) – Milowice Hala Sportowa (autobusowy).

  kierunek Centrum: Milowice Hala Sportowa (autobusowy) – Zakłady Mięsne (autobusowy) – Podjazdowa (autobusowy) – Centrum Handlowe (autobusowy) – Egzotarium (autobusowy) – Wysoka (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Osiedle Piastów (autobusowy/tramwajowy) – al. Mireckiego (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – Sosnowiec al. Zwycięstwa (autobusowy).

  Po zakończeniu prac ruch tramwajowy na odcinku od drogi ekspresowej S86 do ronda na skrzyżowaniu z ul. Kierocińskiej i Grabową będzie odbywał się w obu kierunkach torem w kierunku centrum Sosnowca.

  Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu jest jednym z zadań „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” przewidzianego do współfinansowania przez Unię Europejską. Głównym wykonawcą prac jest konsorcjum firm NDI i Balzola. Wartość tego zadania to niespełna 16,78 mln zł netto a całość prac ma zostać zrealizowana do 29.12.2018 r.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA