Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Uzdrowisku Ustroń powstaje ponad 1000 miejsc na potrzeby walki z COVID-19

OPRAC.:
Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
W Uzdrowisku Ustroń wstrzymane zostały pobyty sanatoryjne, ale została zachowana ciągłość udzielania świadczeń rehabilitacyjnych z zachowaniem środków i zasad bezpieczeństwa.
W Uzdrowisku Ustroń wstrzymane zostały pobyty sanatoryjne, ale została zachowana ciągłość udzielania świadczeń rehabilitacyjnych z zachowaniem środków i zasad bezpieczeństwa. materiały prasowe
Zarząd Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń zdecydował o przekazaniu łącznie ponad 1000 miejsc na potrzeby walki z COVID-19 rozszerzając tym samym wielokrotnie poprzednią deklarację pomocową. Miejsca zostaną przeznaczone na izolatoria dla osób przechodzących łagodnie zakażenie koronawirusem. W Uzdrowisku Ustroń wstrzymano pobyty sanatoryjne, ale została zachowana ciągłość udzielania świadczeń rehabilitacyjnych z zachowaniem środków i zasad bezpieczeństwa.

Skala zachorowań na COVID-19 w województwie śląskim przekroczyła 2 tysiące nowych przypadków dziennie. Ze względu na coraz większe zapotrzebowanie na miejsca dla osób zakażonych, Zarząd Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń zdecydował o znacznym zwiększeniu zapowiadanej wcześniej pomocy i zgłosił do NFZ deklarację udostępnienia łącznie ponad 1000 miejsc na terenie kompleksu uzdrowiskowego i przekształcenia ich w izolatoria. To miejsca, gdzie przebywać mają osoby, u których stwierdzono dodatni test w kierunku SARS-CoV-2, a nie mogą poddać się izolacji w warunkach domowych. W takich miejscach pacjenci mają zapewnioną opiekę medyczną oraz posiłki.

- Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami i deklaracją gotowości do zdecydowanych reakcji w związku z zapotrzebowaniem na kolejne miejsca dla pacjentów COVID+, zdecydowaliśmy o zadysponowaniu kolejnych budynków i przekształceniu ich w izolatoria - informuje Adam Rybicki, wiceprezes zarządu Uzdrowiska Ustroń.

Przypomina, że w ubiegłym tygodniu Uzdrowisko Ustroń udostępniło pierwsze 100 miejsc w obrębie budynku Sanatorium Równica, a w ciągu kilku najbliższych dni odda do użytku kolejne 100 łóżek.

- Od początku przyszłego tygodnia oddamy jeszcze 400 miejsc izolatoryjnych. Ponadto, trwają kolejne rozmowy i w razie takiego zapotrzebowania i możliwości kadrowych jesteśmy skłonni udostępnić w najbliższym czasie dodatkowo kilkaset miejsc w budynkach Narcyz i Kos - przyznaje wiceprezes zarządu Uzdrowiska Ustroń.

Rybicki nie ukrywa, że to ogromne wyzwanie dla Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń, ponieważ do uruchomienia izolatorium niezbędne były ekspresowe modyfikacje, pilne inwestycje związane z przemodelowaniem infrastruktury, wydzieleniem stref poruszania się pacjentów i personelu - czerwonych, żółtych i zielonych, zapewnieniem odpowiedniej liczby personelu medycznego i przeszkoleniem zespołu w zaledwie kilka dni.

- Musieliśmy również zaopatrzyć się w odpowiednią ilość leków, materiałów medycznych, zapewnić sprzęt do tlenoterapii i doraźnego działania. Dosłownie w kilka dni zadbaliśmy także o organizację pracy dyżurów medycznych, czy kontaktów z innymi podmiotami medycznymi. To dla nas intensywny czas, ale zdając sobie sprawę z powagi sytuacji działamy dynamicznie - przyznaje Rybicki.

Nie przeocz

Dla bezpieczeństwa Grupa American Heart of Poland uruchomiła na terenie Uzdrowiska Ustroń laboratorium, w którym wykonywane są testy PCR wykrywające zakażenie SARS-CoV-2 dla pacjentów i personelu medycznego. Niebawem, przy budynku Sanatorium Równica zostanie uruchomiony również punkt wymazowy drive-thru.

W Uzdrowisku Ustroń wstrzymane zostały pobyty sanatoryjne, ale została zachowana ciągłość udzielania świadczeń rehabilitacyjnych z zachowaniem środków i zasad bezpieczeństwa.

- Pamiętajmy, że oprócz COVID-19 mamy do czynienia z szeregiem chorób, których leczenia nie można przerwać w dowolnym momencie. Obecnie w Uzdrowisku Ustroń działa oddział rehabilitacji kardiologicznej, a także rehabilitacji narządu ruchu i neurologicznej. Nie przerwaliśmy tej działalności w trosce o zdrowie i życie naszych pacjentów i nie zamierzamy tego zrobić nawet w momencie, kiedy przeznaczymy ponad 1000 miejsc na potrzeby izolatorium. Kontynuujemy świadczenia związane z prewencją wtórną, bo jest to niezwykle istotne dla zdrowia i życia naszych pacjentów – dodaje Adam Rybicki.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera