W Warszawie odnaleziono wylinkę blisko 6-metrowego pytona...

  W Warszawie odnaleziono wylinkę blisko 6-metrowego pytona tygrysiego. UWAGA, wąż może być niebezpieczny dla ludzi! [zdjęcia]

  red, RMF

  Express Bydgoski

  Aktualizacja:

  Express Bydgoski

  Gada nad Wisłą w okolicy Warszawy szukają służby, które apelują o nie spacerowanie w okolicy, gdzie może znajdować się wąż
  1/7
  przejdź do galerii

  Gada nad Wisłą w okolicy Warszawy szukają służby, które apelują o nie spacerowanie w okolicy, gdzie może znajdować się wąż ©Animal Rescue Poland

  W Warszawie nad Wisłą odnaleziono wylinkę pytona tygrysiego. Miała 5,5 metra! Niebezpieczny wąż - informują służby - może znajdować się w okolicach Konstancina i Słomczyna, ale również w innych miejscach - bowiem ten gad jest świetnym pływakiem.
  Pytona szuka policja i Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska. Służby apelują do mieszkańców, by powstrzymali się przed spacerami nad Wisłą. Wylinka blisko 6-metrowego gada jest świeża, a to oznacza, że gad może być głodny, agresywny i niebezpieczny, szczególnie dla zwierząt domowych i dzieci!

  Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o jej pochodzeniu, są proszone o kontakt pod numerem 223506691 lub 792112 222.


  Animal Rescue Polska nie wyklucza, że wylinka w okolicy Wisły to głupi żart i apeluje do ewentualnego autora o zgłoszenie się, dodając, że konsekwencje nie będą wyciągnięte.
  Wszystko jednak wskazuje, że wąż rzeczywiście bytuje nad Wisłą, bowiem odnaleziono także ślady jego bytowania nad jednym z szuwarów w okolicy Wisły.

  Aktualizacja, 22 LIPCA, godz. 9:36
  Niedawno pies tropiący odnalazł odchody, które mogą należeć do pytona tygrysiego. Wszystko wskazuje na to, że pyton tygrysi wciąż żyje w okolicach Piaseczna. Patrole cały czas monitorują sytuację nad rzeką pomiędzy miejscowościami Gassy a Ciszyca. Służby z kolei odnalazły wczoraj na innego gada, nie bytującego w naszych warunkach: 21 lipca w Lasku Bielańskim znaleziono wygrzewającego się w słońcu węża zbożowego! [zdjęcia]

  Aktualizacja, 15 LIPCA, godz.13:35:
  Pyton tygrysi nadal pozostaje na wolności. Wczoraj wieczorem ze względu na złe warunki atmosferyczne służby przerwały poszukiwania, a na miejscu została grupa Animal Rescue Polska. Poszukiwania prowadzone są na półtorakilometrowych odcinku wzdłuż Wisły między miejscowościami Gassy a Ciszycą. W rozmowie z Polsat News dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego dr Andrzej Kruszewicz przyznaje, że wąż prawdopodobnie ze względu na pogodę ukrył się i jeżeli ma jedzenie może pozostać w ukryciu nawet 2 miesiące. Specjaliści podkreślają, że wąż nie stanowi zagrożenia dla ludzi. W poszukiwania zaangażował się Jasnowidz z Człuchowa, a Krzysztof Rutkowski podzielił się na portalu społecznościowym zdjęciem z poszukiwań węża.

  Aktualizacja, 12 LIPCA, godz. 10.35:
  Gad nadal przebywa na wolności, a jego poszukiwania nie ustają. Służby zaangażowane w akcję odnajdują kolejne ślady jego bytowania. Jak się dowiedzieliśmy, nieschwytany wąż może przeżyć na wolności do jesieni, polując na gryzonie i mniejsze ssaki. W sprawę poszukiwania węża włączył się Krzysztof Jackowski, znany jako Jasnowidz z Człuchowa. Twierdzi w rozmowie z "Super Expressem", że wie, gdzie znajduje się pyton tygrysi. Tylko „Super Expressowi” miał też przekazać wykonaną przez siebie mapę, gdzie zaznaczył obszar, na którym znajdować ma się gad.
  Więcej w informacji Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska:


  Aktualizacja, 11 LIPCA, g. 8.15:
  Wciąż nie odnaleziono poszukiwanego pytona tygrysiego. Jak informuje Animal Rescue Polska, w akcję poszukiwawczą zaangażowana jest Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie, Gminne Centrum Kryzysowe Konstancin Jeziorna, Piaseczyński WOPR, Ochotnicza Straż Pożarna, Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, ekipa terenowa „turyści4x4.pl”, koło wędkarskie nr 12, Policja Rzeczna, ekipa z dronem. Dziś służby znowu podejmą próbę lokalizacji gada.
  Animal Rescue Polska donosi:
  Przeszukaliśmy dość duży obszar pieszo, samochodami terenowymi oraz z wody łodziami. Teren poszukiwań jest bardzo trudny: mokradła, krzaki, wysokie trawy, powalone konary drzew i setki miejsc, w których wąż może się schować. Na miejscu panuje wysoka wilgotność i temperatura, gdyż miejsce to jest dobrze osłonięte od wiatru wałem i od Wisły wysokimi nasypami piachu. Znaleźliśmy nowy ślad, który został potwierdzony przez biorącego udział w poszukiwaniach specjalistę. Ślady znalezione od dnia wczorajszego potwierdzają, iż na nadwiślańskich terenach od miejscowości Gassy do Ciszycy przebywa duży wąż. W związku z tym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności mieszkańców następujących miejscowości: Gassy, Dębina, Ciszyca, Czernidła, Łęg. W przypadku zobaczenia węża prosimy nie podchodzić do niego, o ile nie zagraża to bezpieczeństwu, zrobić zdjęcie telefonem zachowując bezpieczną odległość, zawiadomić Policję 997, Powiatowe Centrum Kryzysowe 22 7370763 lub nasz patrol 792 122 222.


  AKTUALIZACJA, 10 LIPCA, g. 7.33:
  Węża nadal nie odnaleziono, za to służby zaangażowane w akcję poszukiwawczą natrafiły na więcej śladów bytności gada, co z kolei minimalizuje prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z niemądrym żartem.
  Informacja z 9 lipca:
  Pyton tygrysi - co warto wiedzieć o tym wężu?

  • Ten gad ma silne i masywne ciało o obwodzie większym niż udo dorosłego mężczyzny. Dorosły osobnik potrafi stwarzać zagrożenie dla życia człowieka.
  • Ubarwienie formy nominalnej (wild type) węża stanowią jasno lub ciemnobrązowe, nieregularne duże plamy oddzielone od siebie cienkimi, jasnożółtymi pręgami. Plamy są jaśniejsze w części centralnej, ciemniejsze zaś przy krawędziach.
  • W zależności od podgatunku, osobnik nominalny może dorosnąć do 8 metrów.
  • Żywi się głównymi ssakami – myszami, szczurami, królikami, mniejszymi ssakami parzystokopytnymi (w naturze), ptakami. Generalnie zjada większość zwierząt, które uda mu się upolować. Na wolności atakuje także np. młode antylopy.
  • Gatunek chroniony międzynarodową konwencją CITES oraz odpowiednimi przepisami Unii Europejskiej. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody wymaga rejestracji.


  Uwaga, drastyczne:
  Gdy zabawa z pytonem pójdzie nie tak...


  Lipcowe ulewy: Polska walczy z powodziami.

  Komentarze (34)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy naprawdę Trzaskowski jest strawny ?

  fagocista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Podobno ów pyton czatuje na Trzaskowskiego . Czy to prawda ??

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  złapali go czy nie?

  zatroskany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  http://czyzlapanopytona.pl

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pyton

  Olcia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Kiedy wy tego węża znajdziecie ? Ludzie się boją ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  spam

  dismos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  spam nasz codzienny i marmlejd

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do dziennikarzy

  Naomi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Kiedy dziennikarze przestaną strugać pinokia nad tym wężem?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pyton

  Paulina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Tak szczerze mówiąc to kur. . niech zwołana większe ekipy i niech szukają tego pytona. . .jeżeli jest juz niby w Toruniu to powinni zwiększyć obszar poszukiwań. Ludzie boja sie wyjść z domu ledwo...rozwiń całość

  Tak szczerze mówiąc to kur. . niech zwołana większe ekipy i niech szukają tego pytona. . .jeżeli jest juz niby w Toruniu to powinni zwiększyć obszar poszukiwań. Ludzie boja sie wyjść z domu ledwo usłyszą szmer juz sie oglądają. Mam male dziecko boje sie wogole wypuszczać syna na dwor. Bo juz nawet jak sie okazuje na własnym podworku nie mozna byc bezpiecznym. . co to za ekipa skoro maja ślady węża a nie mogą znaleźć takiego bydlaka. . więcej psów i ekip większy obszar. Musi SOE znaleźć w końcu to nie male zwierzątko tylko ogromny pyton
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale !

  herpetolog (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Podobno ma w zwyczaju wchodzić do mieszkań nocą przez rury kanalizacyjne i muszlę klozetową !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W Redakcji Dziennika Zachodniego grasuje BABA JAGA!

  UWAGA! Idzie Baba Jaga! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  Bla bla bla... plotkaaaa

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeden szuwar?

  Jaś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Latający wąż latał wokół tego szuwara?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bydgoszcz zawiodła - spotkanie przy moście świetlnym w Toruniu - odwołane -

  erg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Pyton zrezygnował z wędrówki do Torunia bo boa z Bydgoszczy poddała się i wróciła do domu .

  Nie rezygnuje jedynie Rutkowski , ostatnio widziano go / i tu ślad zniknął / gdzieś pod Płockiem .

  Wąż...rozwiń całość

  Pyton zrezygnował z wędrówki do Torunia bo boa z Bydgoszczy poddała się i wróciła do domu .

  Nie rezygnuje jedynie Rutkowski , ostatnio widziano go / i tu ślad zniknął / gdzieś pod Płockiem .

  Wąż nie może ot tak sobie błąkać się po prowincji , musi od czasu do czasu czymś przekąsić ...
  on doskonale wie , że będące podstawą jego menu ... zielone ludziki ... najtłuściejsze są w stolicy

  Niestety tę jego słabość wykorzysta pani Gronkiewicz Waltz i biedny pyton skończy na patelni ..!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  JasnoWidz

  tygrysPAusa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  No i co na to Kris z Człuchowa ? Toć on miał wizję gdzie wąż przebywa i co znowu nie wyszło ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo