W Żorach budują 1000 mieszkań pod wynajem. W sobotę...

  W Żorach budują 1000 mieszkań pod wynajem. W sobotę losowanie kolejności przydziału! WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Szymon Kamczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Żorach budują 1000 mieszkań pod wynajem. W sobotę losowanie kolejności przydziału! WIDEO
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Szymon Kamczyk / Dziennik Zachodni

  W Żorach powstaje jedna z największych inwestycji ostatnich lat. To ponad 1000 mieszkań pod najem dla chętnych, bez wygórowanych kryteriów przydziału. Już zgłosiło się ponad 1600 zainteresowanych, a władze Żor zwołały specjalną konferencję prasową.
  Budowa mieszkań czynszowych przy os. Pawlikowskiego trwa. Do góry pną się pierwsze z sześciu budynków mieszkalnych przy Al. Zjednoczonej Europy, w których łącznie znajdą się 424 mieszkania. To pierwszy etap. Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę kolejnych 96 mieszkań przy Al. Armii Krajowej. Trwa również wybór projektanta osiedla przy ul. Okrężnej. Przy mieszkaniach powstaną również podziemne parkingi , place zabaw, tereny zieleni oraz parkingi naziemne. Czynsz będzie wynosić ok. 20 zł za metr mieszkania.

  Zobacz galerię

  - To program dla tych, którzy chcą zamieszkać w Żorach, tu mają pracę lub chcą tutaj pracę znaleźć, a jednocześnie nigdy nie dostaliby mieszkania na dotychczasowych zasadach. Według tych zasad przydzielamy mieszkanie osobom o najniższych dochodach albo znajdujących się w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych. W programie „Z przyszłością w Żorach” chętni muszą jedynie wykazać, że stać ich na płacenie czynszu i na to, aby wykończyć mieszkanie we własnym zakresie. Chcemy, aby ludzie wiązali się z nami na dłużej, dlatego mieszkania będą oddawane w najem na czas nieograniczony, a po dwóch latach będzie możliwość wykupu z bonifikatą. To mieszkania dla tych, którzy z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą zaciągnąć kredytu na zakup własnego mieszkania – mówi Waldemar Socha, prezydent Żor.

  - Koszt pierwszego etapu dla sześciu budynków był szacowany na 73 mln zł, jednak koszty usług budowlanych idą w górę i zdajemy sobie sprawę, że koszty całości mogą wzrosnąć, ale liczymy, że nie przełoży się to znacząco na stawkę czynszu. Zakładamy, że inwestycja będzie się sama finansowała, czyli czynsze będą pokrywać koszty budowy. Udało się nam pozyskać na dobrych warunkach finansowanie, zostały wyemitowane obligacje z niskim oprocentowaniem. Szukaliśmy optymalizacji kosztów, aby czynsze mogły być jak najniższe – wyjaśnia prezydent Żor.

  W sobotę 24 lutego odbędzie się losowanie kolejności przydziału mieszkań dla 1000 chętnych

  1000 nowych mieszkań w Żorach w ramach programu "Z przyszłością w Żorach" - WIDEO S.KAMCZYK


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION