Waldemar Fornalik: Piłka jest okrutna. Komentarze trenerów Piasta Gliwice i Lecha Poznań

Andrzej Szkocki / Polska Press
Piast Gliwice przegrał z Lechem Poznań 0:2. Czy to już koniec marzeń o obronie tytułu mistrzowskiego? Zobaczcie jak to spotkanie ocenili trenerzy Waldemar Fornalik i Dariusz Żuraw.

To na pewno bardzo duże rozczarowanie dla kibiców Piasta Gliwice. W pierwszym meczu rundy finałowej mistrzowie Polski przegrali z Lechem Poznań 0:2, chociaż rywale niemal całą drugą połowę grali w dziesiątkę.

Zobaczcie jak mecz ocenili trenerzy Waldemar Fornalik i Dariusz Żuraw.

Waldemar Fornalik:
Ten mecz pokazał jak piłka nożna potrafi być okrutna. Rozegraliśmy naprawdę bardzo dobre spotkanie, graliśmy w przewadze... W pierwszej połowie w wielu fazach zdominowaliśmy Lecha, ale niestety nie potrafiliśmy udokumentować tego bramką. W drugiej połowie jeden rzut wolny odwrócił losy meczu. Grając w przewadze praktycznie całą drugą połowę doprowadzaliśmy do sytuacji, po których strzela się bramki. Dziś jednak były dwie poprzeczki, strzał głową Patryka Tuszyńskiego i kilka innych uderzeń. Niestety nic nie chciało wpaść. W końcówce popełniliśmy błąd, który zakończył to spotkanie. Mimo wszystko pogratulowałem zawodnikom postawy i zaangażowania w tym spotkaniu. Zrobili bardzo dużo, by wygrać tę rywalizację. Razem cieszymy się po zwycięstwach, razem porażki przyjmujemy z godnością. W dalszym ciągu wszystko jest w naszych rękach oraz naszych nogach. Przed nami kolejne mecze.

Dariusz Żuraw:
Po takim meczu wypada mi tylko pogratulować zawodnikom zwycięstwa i zdobycia trzech punktów. Udało nam się to terenie mistrza Polski. nawet grając w dziesięciu. Piast, pomimo gry w przewadze, nie mógł sforsować naszej dobrej gry w defensywie. Płynność meczu nie była na najwyższym poziomie, ale wpływ na to mogło mieć boisko. Dobrze zaczęliśmy rundę finałową, jesteśmy bardzo z tego zadowoleni. Wracamy do Poznania i już chcemy się przygotowywać do meczu z Pogonią Szczecin.

Dwa najbliższe mecze Piast rozegra na wyjeździe - najpierw z Lechią w Gdańsku, a potem z Legią w Warszawie.