Rosyjska służba weterynaryjna zniosła zakaz wwozu z terytorium Polski - mięsa drobiowego, produktów drobiowych i pasz dla drobiu.

Jak podała polska Inspekcja Weterynaryjna, zakaz zniesiono z dniem 6 sierpnia 2018. Mowa o:

  • mięsie drobiowym, gotowych produktów mięsnych z drobiu i wszystkich rodzajów produktów drobiarskich, zawierających produkty przetwórstwa drobiu
  • paszach i dodatkach paszowych dla drobiu
  • urządzeniach do utrzymywania, uboju i rozbioru drobiu

Tutaj również: Perypetie rolnika z rolniczą instytucją. Gospodarz załamany wezwaniem do zapłaty

Zgodnie z decyzją z 2014 roku - nadal obowiązuje zakaz wwozu na terytorium Federacji Rosyjskiej mięsa drobiowego oraz podrobów jadalnych z drobiu (kod celny 0207), tłuszczy z drobiu (kod celny 1501) oraz gotowych produktów spożywczych (kod celny 160100).

Możliwy jest eksport na terytorium Federacji Rosyjskiej drobiowych produktów spożywczych zgodnie z kodem celnym 1602 oraz mięsa drobiowego i podrobów jadalnych z drobiu, przeznaczonych do produkcji żywności dla dzieci (kod celny 0207).

Strefa AGRO takż na Facebooku. Dołącz do nas

Dodajmy, że Rosjanie uzależnili zniesienie zakazu wwozu piskląt jednodniowych oraz jaj wylęgowych z 11 polskich województw (lubuskiego. podkarpackiego, małopolskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i śląskiego) od wyników kontroli ferm drobiarskich i wylęgarni drobiu.

Polska zgodziła się na kontrolę. W tej sprawie prowadzona będzie dalsza korespondencja.

Źródło: GIW