Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wały przeciwpowodziowe w Częstochowie na Warcie zostaną rozbudowane

js
Częstochowa podpisała z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Poznaniu porozumienie w sprawie rozbudowy wałów przeciwpowodziowych na Warcie, w Częstochowie.
Częstochowa podpisała z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Poznaniu porozumienie w sprawie rozbudowy wałów przeciwpowodziowych na Warcie, w Częstochowie. Janusz Strzelczyk/Dziennik Zachodni
Częstochowa podpisała z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Poznaniu porozumienie w sprawie rozbudowy wałów przeciwpowodziowych na Warcie, w Częstochowie.

Wały przeciwpowodziowe na Warcie w Częstochowie do rozbudowy

- Od 2000 roku sukcesywnie w zakresie naszych możliwości finansowych małymi krokami posuwaliśmy się do przodu. Dzisiaj jesteśmy na ostatnim odcinku w Częstochowie, który wymaga modernizacji - twierdzi Magdalena Żmuda, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu. - Zadanie podzieliśmy na dwie części. Częstochowa sfinansuje budowę drogi wzdłuż rzeki Warty, a my skupimy się na modernizacji wału pod kątem zabezpieczenia przeciwpowodziowego.

Inwestycja obejmuje 740 metrów bieżących lewobrzeżnego wału przeciwpowodziowego rzeki Warty, który zakończony jest zjazdem w rejonie nowej przeprawy mostowej łączącej ul. Drogowców z ul. Srebrną do tzw. rowu od Kamienia od trasy DK-1.

- Bardzo cieszymy się, że to kolejna inwestycja w naszym mieście, która będzie wpływać na bezpieczeństwo przeciwpowodziowe - mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy. - Liczę, że po zrealizowaniu tej inwestycji w połączeniu z tym co już zostało zrobione, mieszkańcy tych terenów będą bezpieczniejsi.
Inwestycja ma rozpocząć się w połowie lipca i potrwać do końca października tego roku. Po jej zrealizowaniu na terenie miasta pozostaną jeszcze dwa newralgiczne odcinki na rzecze Warcie.

- Pierwszy z nich to 400-metrowy odcinek pomiędzy dopływem rzeki Stradomki do rzeki Warty wzdłuż ul. Krakowskiej. Drugi to Wyczerpy Górne, czyli tzw. grajdołek, gdzie część osiedla została wybudowana prawie w starorzeczu i jest ciągle narażona na podtopienia - informuje Andrzej Szczerba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy.


*Uwaga na kleszcze! Jak rozpoznać i leczyć boreliozę? Sprawdż tutaj
*Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
*Koszmarny wypadek w aquaparku Nemo w Dąbrowie. Chłopak ma zmasakrowaną twarz
*NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
*Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
*Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!