etc
Węgiel... na murawie. Co wydarzyło się w Białymstoku?
Węgiel... na murawie. Co wydarzyło się w Białymstoku? Wojciech Wojtkielewicz
W przerwie meczów organizuje się różne konkursy dla kibiców. Zazwyczaj mają one większe lub mniejsze powiązanie z futbolem; chodzi na przykład o strzelenie rzutu karnego albo o obicie poprzeczki - w zamian za torbę gadżetów. W Białymstoku poszli jednak w inną stronę i kazali przebiec się z workiem węgla na plecach.

Konkurs podczas meczu Jagiellonia - Cracovia (3:2) wypadł komicznie. Jeden z jego uczestników stracił bowiem kontrolę nad workiem i upadł z nim na murawę. Zawartość w postaci węgla rozsypała się tuż przy linii bocznej. Co gorsze, przez jakiś czas nikt nie chciał jej porządnie posprzątać. A druga połowa zbliżała się wielkimi krokami...

W końcu za swoją pracę wzięli się stewardzi. Czas jednak gonił więc dopomogli im wracający z szatni asystent sędziego oraz trener "Pasów", Michał Probierz. W akcję sprzątania węgla z boiska zaangażowani byli również trener Ireneusz Mamrot i asystent trenera Cracovii, Grzegorz Kurdziel.

Internauci mieli niezły ubaw komentując to wydarzenie. Głos zabrał zresztą sam prezes PZPN: - Skąd się wziął węgiel na boisku?......gratulacje! piękny konkurs - podsumował Zbigniew Boniek na Twitterze (pisownia oryginalna).

Jagiellonia zapowiedziała, że kolejnego takiego konkursu już nie zrobi.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Coraz mniej czasu pozostaje do 1 stycznia. A to ważna data dla piłkarskich klubów, gdyż wtedy można rozpocząć negocjacje z zawodnikami, którym w połowie roku kończą się kontrakty. Sprawdźcie, którym piłkarzom Ekstraklasy kończą się umowy!

Komu wygasają kontrakty? Piłkarze Ekstraklasy do wzięcia za ...