Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Węgiel z PGG rozchodzi się na pniu. 30 000 chętnych dziennie. Gospodarstwa domowe kupują przez Internet

Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
15.03.2022 torun weglo-koks sklad wegla w toruniu na zdjeciu szef zdzislaw frankowski wegiel ekogroszek eko-groszek opal fot. grzegorz olkowski / polska press
15.03.2022 torun weglo-koks sklad wegla w toruniu na zdjeciu szef zdzislaw frankowski wegiel ekogroszek eko-groszek opal fot. grzegorz olkowski / polska press brak
W marcu ruszyła sprzedaż węgla w sklepie internetowym. Chętnych jest więcej niż możliwości Polskiej Grupy Górniczej.

Skąd węgiel?

Internetowa sprzedaż ruszyła 11 marca. Początkowo była ograniczona do węgla z kopalni Chwałowice i Ziemowit. Oferta jest systematycznie poszerzana – m.in. 16 marca umożliwiono sprzedaż przez kopalnię Marcel i zaplanowano, aby wraz z uruchomieniem kolejnych kopalń od kwietnia ruszyła możliwość zakupu produktów z pełnej oferty spółki.

Po dużo niższej cenie

— Poszerzyliśmy ofertę sprzedaży dla gospodarstw domowych, umożliwiając nabywanie węgla dla celów ogrzewania domów w dużo korzystniejszych cenach – mówi Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Jako powód decyzji spółki podał obecne zawirowania na rynku po ataku Rosji.

— Wojna na Ukrainie wywołuje działania o charakterze spekulacyjnym skutkujące wysokimi cenami węgla pomimo tego, że nie zmienia się cena na kopalniach – tłumaczy prezes.

Jak kupić węgiel?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej – sprzedaż jest realizowana przez internet. Oferta jest skierowana do odbiorców indywidualnych, którzy w swoich domach posiadają piec węglowy. Po zakupieniu partii węgla umawiany jest termin odbioru. Po produkt można przyjechać osobiście lub upoważnić wybraną firmę dostawczą (wzór na stronie PGG – może być odręczny). Termin odbioru jest każdorazowo ustalany indywidualnie. Ważne jest jednak pewne ograniczenie: zakupić w ten sposób możemy co najwyżej 5 ton w ciągu 12 miesięcy.

Nie przeocz

Węgiel jak świeże bułki

Zainteresowanie zakupem jest spore. Najtańsze rodzaje węgla i groszku znajdziemy już za około 740-800 złotych brutto. Nowe partie produktów są dodawane do sklepu internetowego o godzinie 18:00 od poniedziałku do piątku. Cena i forma sprzedaży są na tyle atrakcyjne, że codziennie średnio 30 000 osób chce dokonać zakupu.

— To więcej niż możliwości dystrybucyjne, dlatego spółka sukcesywnie dodaje do sklepu nowe kopalnie i zwiększa ilość dostępnego węgla, aby sprostać oczekiwaniom klientów - informuje PGG.

Tylko w piątek przed weekendem (18.03) sprzedano poprzez stronę internetową 4 tys. 130 ton węgla luzem. Do klientów Polskiej Grupy Górniczej dołączyło tego dnia ponad 800 klientów.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty