Wtorek 4 grudnia 2018 był drugim dniem szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. Uczestnicy COP24 wieczorem wzięli udział w uroczystym welcome party, które rozpoczęło się o godzinie 19. w Spodku. Dla gości wystąpił zespół "Śląsk", potem słuchali bluesa i rocka.

Welcome Party dla uczestników szczytu klimatycznego przygotowały Katowice, a zaprosił prezydent miasta Marcin Krupa. Impreza odbyła się w hali Spodka. Szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach rozpoczął się w niedzielę 2 grudnia 2018. Szczyt COP24 potrwa do 14 grudnia.Katowice przyjmą w tym czasie ponad 30 tys. gości z blisko 200 krajów.

Zobacz zdjęcia:
Zobacz galerię

COP to skrót nazwy Conference of the Parties. To inaczej szczyt klimatyczny, złożony z konferencji, podczas których negocjowane są działania na rzecz polityki klimatycznej. Liczba po skrócie „COP” oznacza numer edycji konferencji, które odbywają się co roku. W Katowicach odbędzie się więc 24. tego typu wydarzenie. Najważniejszym celem szczytu COP24 jest planowane przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego porozumienie paryskie, czyli pierwszej w historii międzynarodowej umowy, która zobowiąże wszystkie państwa świata do działań w celu zatrzymania globalnego ocieplenia i ochrony klimatu. Najważniejsze wydarzenia szczytu, czyli konferencje i panele dyskusyjne, odbywaja się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz Spodku i obiektach stworzonych wokół nich na potrzeby COP-u.

Zobacz transmisję na żywo z welcome party COP24 w Spodku:

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?

COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska