Wiązary dachowe - tańszy montaż dachu

Artykuł sponsorowany Wiązary kratowe

Kiedy stoją już fundamenty i ściany domu, to inwestor wie, że budowa powoli zmierza do końca. Został zaledwie dach i drobne sprawy wykończeniowe. Dach ma duże znaczenie dla trwałości konstrukcji domu i bezpieczeństwa domowników. Nowoczesne i szybkie technologie budowlane dotarły także w segment dachów. Trend nowoczesnego budownictwa jest – prefabrykacja i dostarczenie gotowych części na plac budowy, a co za tym idzie ograniczenie prac budowlanych przy jak najlepszej jakości elementów konstrukcyjnych. Najnowszą technologią montażu dachu są wiązary dachowe.

Wiązary dachowe – wydajne i ekonomiczne

Wiązary dachowe drewniane to trwałe i ekonomiczne rozwiązania w zakresie budowy dachu, które coraz częściej z powodzeniem zastępuje tradycyjny sposób układania dachu. Są wybierane przez inwestorów ze względu na lekką konstrukcję, naturalny materiał wykonania, jakim jest drewno i podwyższoną wytrzymałość, wynikającą ze sposobu obróbki drewna. Łączone są płytkami kolczastymi, co skraca czas powstawania dachu i zmniejsza koszty inwestycji. Oznacza to, że wiązary dachowe drewniane wiazary-kratowe.pl to ekonomiczny i wydajny materiał na konstrukcję dachu. Jest to rozwiązanie, którego przez lata szukali inwestorzy, którym zależało na estetycznym wyglądzie dachu. Użycie drewna konstrukcyjnego i drewna klejonego cechuje to gwarancja jakości. Dodatkowe zastosowanie płytek do łączenia wiązarów, sprawia że dach może przetrwać wszelkie warunki atmosferyczne i chronić dom przez kilka pokoleń. Drewno konstrukcyjne jest przetestowane pod względem wytrzymałościowym. Produkcja wiązarów dachowych drewnianych odbywa się na specjalistycznych maszynach, co daje pewność, że rozmiar wiązarów będzie zgodny z oczekiwaniami nabywcy. Dokładność wiązarów pod względem rozmiarów i dopasowania wszystkich elementów osiągnięta w fabryce jest niemożliwa do uzyskania na budowie. Fakt idealnego dopasowania rozmiaru dachu do budynku także obniża koszty inwestycji, ponieważ niczego nie trzeba docinać, wyrównywać, itp.

Nadzorowany montaż

Wiele osób obawia się nowych technologii w budownictwie, ponieważ nie są pewni ich trwałości i obawiają się, że mogą być problemy z montażem. Tymczasem nowoczesne budownictwo cechuje się wydajnością energetyczną, walorami ekologicznymi i o wiele szybszym montażem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych konstrukcji i materiałów czas budowy skraca się , ponieważ wiązary dachowe drewniane przyjeżdżają gotowe na plac budowy. Ich montażem zajmuje się specjalistyczna ekipa, która jest nadzorowana przez kierownika. Połać dachową jest stężana, czyli usztywniana za pomocą dodatkowych skośnych elementów konstrukcyjnych wiązarami równoległymi zamontowanymi między dwoma głównymi dźwigarami oraz taśmą stalową. Celem zastosowania taśmy stalowej jest usztywnienie całej konstrukcji.

Tani montaż dachu

Wiązary dachowe drewniane to sposób na oszczędność przy montażu dachu i zachowanie ponadprzeciętnej jakości tej konstrukcji. W większości krajów Unii Europejskiej wiązary dachowe drewniane zastępują starsze konstrukcje i zyskują rewelacyjne opinie użytkowników. Wynika to z faktu, że w budownictwie mieszkaniowym pas dolny wiązara pozwala wyeliminować kosztowny strop żelbetonowy, tak przy poddaszach mieszkalnych, jak i nieużytkowych. Kolejnym argumentem na korzyść wiązarów dachowych drewnianych to, że dzięki płytkom kolczastym z litego drewna można wykonywać wiązary o dużych rozpiętościach, zastępując nimi droższe materiały, typu: stal, żelbet, drewno klejone. W sposób ekonomiczny można wykonać wiązary łukowe. Dobre firmy oferujące wiązary dachowe www.wiazary-kratowe.pl/technologia zajmują się kompleksową obsługą klienta- projektują konstrukcję, produkują wiązary i montują je na dachu budynku. Dla klienta oznacza to nie tylko pewność co do jakości wiązarów, ale mniejsze koszty i oszczędność czasu. Nie trzeba wynajmować specjalnej ekipy budowlanej, za wszystko płaci się jednej firmie i oszczędza się czas, który trzeba byłoby przeznaczyć na szukanie specjalistów na każdy etap stawiania dachu. Inaczej mówiąc wiązary dachowe drewniane to oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów – wszystkich niedogodności, jakie wiążą się ze stawianiem dachu. Mniej pracy na budowie to mniejsze koszty ekipy i o wiele mniejszy bałagan, co ma znaczenie przy wykończeniu posesji. Wiązary dachowe drewniane łączone płytkami kolczastymi to obecnie najtańsza forma budowy dachu polecana przez fachowców. Taki dach spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i wymagania użytkowe. Może być stawiany na budynkach mieszkalnych z poddaszem użytkowym lub bez oraz na budynkach gospodarczych i halach przemysłowych.

Wiązary dachowe drewniane to uniwersalna i tania w budowie konstrukcja, która dzięki swoim wysokim parametrom jakościowym zdobywa zaufanie coraz większej liczby inwestorów. Osobom, które stawiają budynek – bez względu na jego przeznaczenie, zależy na skróceniu czasu budowy i cięciu kosztów, ale bez szkody dla jakości i bezpieczeństwa budowanego obiektu. Duże znaczenie ma także fachowość ekipy budowlanej producenta.

Dodaj ogłoszenie