MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiceminister zdrowia Jerzy Szafranowicz w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Jaka przyszłość lecznic i pacjentów?

Piotr Sobierajski
Opracowanie:
Spotkanie w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Spotkanie w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE SSM
W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim wiceminister zdrowia Jerzy Szafranowicza spotkał się z przedstawicielami placówek zrzeszonych w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Tematem były planowane zmiany w ochronie zdrowia.

Wiceminister zdrowia Jerzy Szafranowicz w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim

Spotkanie z wiceministrem zdrowia było okazją do dyskusji na temat uwag do projektu reformy ochrony zdrowia, której założenia przedstawione zostały na konferencji w lipcu z udziałem minister zdrowia Izabeli Leszczyny. W spotkaniu w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim uczestniczyli przedstawiciele szpitali należących do Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

Prezes związku, Władysław Perchaluk, zapowiedział, że wnioski ze spotkania wkrótce zostaną przekazane bezpośrednio minister zdrowia.

- Wobec koniecznych zmian i wyzwań w ochronie zdrowia w Polsce, takie spotkania i rozmowy mają duże znaczenie dla dalszych prac projektowych. Cieszę się, że to właśnie Sosnowiecki Szpital Miejski był gospodarzem spotkania z udziałem wiceministra zdrowia – mówi Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

W lipcu tego roku z inicjatywy Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia odbyła się ogólnopolska konferencja w sprawie wyzwań, z jakimi mierzą się obecnie szpitale. Podczas rozmów minister zdrowia przedstawiła trzy filary tych zmian opracowanych z udziałem ekspertów-praktyków.

Pierwszym z nich ma być proces deregulacji, którego celem jest zmniejszenie obciążeń wykorzystywanych zasobów w ochronie zdrowia. Drugim stworzenie optymalnego systemu zabezpieczenia szpitalnego zwanego procesem transformacji. Ostatnim elementem zmiany systemowej jest „odwracanie piramidy świadczeń", czyli przebudowa ochrony zdrowia w celu uwolnienia zasobów lecznictwa szpitalnego i zwiększenia dostępności.

Wszystkie te kwestie są niezbędne do dostosowania szpitali powiatowych do aktualnych potrzeb zdrowotnych i efektywnego ich funkcjonowania. Planowane działania wymagają współpracy, zaufania i determinacji w dążeniu do wspólnego celu.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni