Widzew Łódź - GKS Tychy 0:2 ZDJĘCIA. Wyszarpane zwycięstwo tyszan

GKS Tychy po raz drugi w tym sezonie pokonał Widzew ŁódźZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W meczu otwierającym 32. kolejkę Fortuna 1. Ligi Widzew Łódź przegrał z GKS Tychy 0:2. Tyszanie długo męczyli się w Łodzi i golw na wagę zwycięstwa strzelili dopiero w samej końcówce. Podopieczni trenera Artura Derbina po tej wygranej zachowali szansę na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Zobaczcie zdjęcia z meczu Widzew Łódź - GKS Tychy.

Widzew Łódź - GKS Tychy 0:2. Wyszarpane zwycięstwo tyszan

Piłkarze z Tychów jechali do Łodzi, by walczyć o zwycięstwo. Po ostatniej porażce z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza tyszanie spadli na trzecie miejsce w tabeli i by marzyć o bezpośredniej przepustce do PKO Ekstraklasy mieli szukać punktów w trzech ostatnich spotkaniach.

Łodzianie grają już tylko o honor, bo nie walczą już o awans, a spadek też im nie grozi. W dodatku przeciwko GKS zagrali bez swojego trenera, bo Marcin Broniszewski po czerwonej kartce, którą ujrzał w spotkaniu z Arką, został zdyskwalifikowany na dwa mecze.

Łodzianie nie zamierzali jednak składać broni, zwłaszcza że z trybun dopingowało ich ponad cztery tysiące kibiców. W I połowie to Widzew był zespołem groźniejszym, a najlepszą okazję do zdobycia prowadzenia miał Paweł Tomczyk, którego strzał obronił Konrad Jałocha.

Tyszanie ruszyli do ataku po przerwie. Zaraz po zmianie stron groźnie strzelał Bartosz Biel z narożnika pola karnego, ale piłka przeleciała obok słupka. Na kwadrans przed końcem ładnie z woleja uderzył Łukasz Moneta, lecz nie trafił w światło bramki.

GKS nie grał wielkiego meczu, a jednak w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W przedostatniej minucie Vjaceslavs Kudrjavcevs wypuścił z rąk piłkę do dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka i z prezentu skorzystał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Kamil Kargulewicz.

Wygraną gości przypieczętował w doliczonym czasie gry Grzeszczyk wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Monecie. Po tym zwycięstwie tyszanie dogonili w tabeli Radomiaka, ale piłkarze Radomia w sobotę grają u siebie z Resovią.

Widzew Łódź - GKS Tychy 0:2 (0:0)