Widzew Łódź - Ruch Chorzów 1:0. Mecz przyjaźni wygrali łodzianie ZDJĘCIA

Ruch Chorzów przegrał w Łodzi z Widzewem 0:1     Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ruch Chorzów przegrał w Łodzi z Widzewem 0:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Grzegorz Gałasiński
W meczu sparingowym Widzew Łódź pokonał Ruch Chorzów 1:0. Spotkanie kontrolne dwóch zaprzyjaźnionych klubów rozegrano na boisku Łodzianki ze sztuczną nawierzchnią, a jedynego gola strzelił w nim Daniel Villanueva. Zobaczcie zdjęcia ze sparingu Widzew - Ruch.

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 1:0. Mecz przyjaźni wygrali łodzianie

Piłkarze Ruchu doznali pierwszej porażki w zimowych sparingach, ale swoją postawą w spotkaniu z wiceliderem Fortuna 1. Ligi zasłużyli na słowa pochwały. Niebiescy długimi fragmentami przeważali na bosku Łodzianki, a gola stracili w końcówce meczu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU WIDZEW - RUCH CHORZÓW

Sparing dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą klubów rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem, a pogoda, zwłaszcza w I połowie nie rozpieszczała piłkarzy. Początkowo lepsze wrażenie sprawiał Widzew w składzie którego od pierwszej minuty pojawili się dwaj nowi zawodnicy Kristoffer Hansen i Martin Kreuzriegler.

W ekipie Ruchu w I połowie dobrą okazję na zdobycie gola miał Michał Mokrzycki, ale z rzutu wolnego trafił w mur łodzian. Po zmianie stron na bramkę Widzewa groźnie strzelali Tomasz Wójtowicz i Filip Żagiel, ale Jakub Wrąbel nie dał się zaskoczyć.

Jedyny gol padł w 77 minucie. Po akcji Pawła Zielińskiego i Bartosza Guzdka do siatki trafił Daniel Villanueva. Hiszpan nie trafił czysto w piłkę, ale ta i tak wtoczyła się do bramki.

Ruch w niedzielę 30 stycznia wyjedzie na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia. Ośrodek Olimpia jest tradycyjnym miejscem zimowych przygotowań Niebieskich do sezonu. W trakcie tygodniowego obozu chorzowianie zagrają dwa sparingi: w środę ze Śląskiem Świętochłowice i w następną sobotę z Rekordem Bielsko-Biała.

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)