MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielka radość kibiców ŁKS. Koszykarze ŁKS Coolpack awansowali do pierwszej ligi. Wiesław Jańczyk gratuluje

Dariusz Kuczmera
Nareszcie jest! Koszykarze ŁKS Coolpack wywalczyli awans do pierwszej ligi.

Łodzianie po zwycięstwie w pierwszym meczu z Resovią, przegrali rewanż w Rzeszowie i o wszystkim miał zdecydować trzeci mecz. Trybuny w Zatoce Sportu wypełniły się po brzegi, przyjmowano zapisy na bilety. Kibice oglądali popisową grę zawodników trenera Jarosława Krysiewicza. Do przerwy ŁKS Coolpack prowadził 55:37.
Nie do zatrzymania był kapitan drużyny Norbert Kulon, który wjeżdżał pod kosz rywali, jak w masło, trafiał też z dystansu. Do przerwy zdobył 16 punktów.
Po zmianie stron przewaga łodzian jeszcze bardziej urosła. Trzecią kwartę koszykarze ŁKS Coolpack wygrali 31:11. Resovia została zdeklasowana. Po trzydziestu minutach gry Norbert Kulon miał na koncie 23 punkty, trafił trzy z pięciu rzutów za trzy punkty
8 września 2021 roku sponsorem drużyny koszykarzy ŁKS została firma Coolpack. - Nie było łatwo mnie przekonać, ale się udało - mówił trzy lata temu Maciej Olsztyński. - Mam nadzieję, że nasze wsparcie pozwoli na realizację celu. Celem jest awans do pierwszej ligi.
I słowo ciałem się stało. Brawo koszykarze ŁKS Coolpack.

Przed ełkaesiakami jeszcze mecz finałowy z Notecią, w najbliższą sobotę w Inowrocławiu, a 25 maja w sobotę w Łodzi. Kibice ŁKS mają w końcu powody do wielkiej sportowej radości w roku jubileuszu 100-lecia koszykówki w ŁKS.
94-letni Wiesław Jańczyk, mistrz Polski z ŁKS z 1953 roku, przekazał na ręce kustosza tradycji ŁKS Jacka Bogusiaka, serdeczne gratulacje dla drużyny trenera Jarosława Krysiewicza. Jeśli mu zdrowie pozwoli, przyjedzie na finałowy mecz do Łodzi.
ŁKS Coolpack – Resovia 99:56 (26:19, 29:18, 31:11, 13:8)
ŁKS Coolpack: Norbert Kulon 23, Iwo Maćkowiak 14, Maciej Leszczyński 9, Piotr Keller 9, Mateusz Szwed 9, Jakub Karwowski 9, Igor Urban 8, Nataniel Kolasiński 7, Mikołaj Wojciechowski 5, Kacper Dominiak 2, Jakub Mycko 2, Mykyta Yalovenko 2. Trenerzy: Jarosław Krysiewicz i Piotr Trepka.