MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielki festiwal na Muchowcu

Ola Szatan
Łódzki zespół Coma wystąpi na Muchowcu trzeciego dnia festiwalu, w sobotę
Łódzki zespół Coma wystąpi na Muchowcu trzeciego dnia festiwalu, w sobotę materiały prasowe
Chociaż po pierwszej edycji Maj Music Festivalu, która odbyła się w 2007 roku na chorzowskich Polach Marsowych, mieliśmy rok przerwy, to druga edycja z pewnością osłodzi nam ten okres oczekiwania.

Rozpoczynająca się dzisiaj druga edycja Maj Music Festivalu odbędzie się na zdecydowanie większej przestrzeni, bo na terenie katowickiego Muchowca i potrwa nie dwa, a trzy dni (do soboty, 9 maja).

A każdy z nich wypełni solidna dawka dobrej muzyki ze znakomitymi koncertami gwiazd z polskiej czołówki, artystami spoza granic naszego kraju i wykonawcami stawiającymi dopiero pierwsze kroki na scenie. I co najważniejsze, wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

Wśród gwiazd, które zagrają na Muchowcu znalazły się zespoły: Acid Drinkers, Kazik & Buldog (czwartek), Indios Bravos i Myslovitz (piątek), Coma i Hey (sobota).

Zagraniczne zespoły przyjadą z Ukrainy (Propala Gramota), Bułgarii (Wickeda), Serbii (Lira Vega), Chorwacji (Radikal Dub Kolektiv) oraz Niemiec i Wielkiej Brytanii (Dubxanne).

Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie przegląd "Łowimy Talenty". Przez kilka miesięcy amatorskie zespoły chcące wystąpić podczas Maj Music Festivalu brały udział w eliminacjach do tego konkursu. Finalistów wybrało zarówno jury (w jego składzie znaleźli się m.in. Przemek Myszor z Myslovitz, Mietall Waluś z Negatywu), jak i publiczność w głosowaniu internetowym. Zwycięzca będzie mógł za darmo nagrać debiutancką płytę. Dodatkową nagrodą jest organizacja promocyjnej trasy koncertowej zwycięskiego zespołu.

Zorganizowany zostanie również bieg terenowy z udziałem zagranicznych artystów. Organizatorzy zamierzają także uczcić 5. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Na terenie festiwalu powstanie specjalny sektor dla osób niepełnosprawnych (szczegóły w punkcie informacyjnym przy wejściu głównym na teren lotniska).

Przyjezdni będą mogli skorzystać z campingu, który znajduje się na terenie MOSiR-u w Katowicach (ul. Murckowska 6, tel. 032 256 59 39).

Maj Music Festival odbywa się po patronatem "Polski Dziennika Zachodniego".

Dojazd do lotniska, czyli specjalne autobusy

KZK GOP zorganizował dodatkową komunikację, która ułatwi uczestnikom Maj Music Festival dojazd zarówno na teren zabawy, jak i do centrum miasta - już po zakończeniu koncertów.

Autobusy będą uruchomione w godzinach 16.00-1.40 i będą jeździć z częstotliwością 15 minut.

Autobusy w kierunku Muchowca odjeżdżać będą z katowickiego dworca PKP (stanowisko nr 11).

Po drodze będą stawać na przystankach: Katowice Jagiellońska, Osiedle Paderewskiego Powstańców, Osiedle Paderewskiego Graniczna, Osiedle Paderewskiego Pomnik. Docelowym będzie przystanek Muchowiec Droga do Lotniska.

Nie powinno być również kłopotów z powrotem z festiwalu. Autobusy rozpoczną kursy z przystanku Muchowiec Droga do Lotniska o godz. 16.15 (aż do 1.40).

Do centrum miasta pojadą trasą: Katowice Ceglana, Katowice Komenda Policji, Katowice Francuska, Katowice Szkolna, Katowice Mickiewicza, Katowice Dworzec PKP.

Opłata za przejazd festiwalowymi autobusami jest zgodna z obowiązującym cennikiem.
Autobusy zostaną oznaczone jako "Muchowiec Lotnisko" oraz "Katowice Dworzec PKP" stosownie do kierunku jazdy.

Program Maj Music Festivalu

Czwartek, 7 maja

godz. 14.00 - koncert finalistów konkursu "Łowimy Talenty": Clin't Eastwood, Purpure Drape (zespół wybrany w głosowaniu internetowym), Heartsgarage, Max Weber (wybrany w głosowaniu internetowym),
godz. 18.00 - Acid Drinkers,
godz. 20.00 - Propala Gramota (Ukraina),
godz. 22.00 - Kazik & Buldog.

Piątek, 8 maja

godz. 14.00 - koncert finalistów "Łowimy Talenty": Leman Acoustic, Fire In The Hole, Krzywa Alternatywa, Ludwik.
godz. 16.00 - Wickeda (Bułgaria)
godz. 18.00 - Indios Bravos
godz. 20.00 - Lira Vega (Serbia)
godz. 22.00 - Myslovitz

Sobota, 9 maja

godz. 13.00 - koncert finalistów "Łowimy Talenty": Południca, Manescape, The Washing Machine, Elephant Stone,
godz. 16.00 - Radikal Dub Kolektiv (Chorwacja)
godz. 18.00 - Dubxanne (Niemcy/Wielka Brytania)
godz. 20.00 - Coma
godz. 21.30 - koncert laureata "Łowimy Talenty", godz. 22.00 - Hey, godz. 18.00 - Acid Drinkers, godz. 20.00 - Propala Gramota (Ukraina),
godz. 22.00 - Kazik & Buldog.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni