Wielkie utrudnienia w ruchu w Katowicach: "Bomba w Spodku"....

  Wielkie utrudnienia w ruchu w Katowicach: "Bomba w Spodku". Dziś ćwiczenia służb przed szczytem klimatycznym ONZ

  Patryk Drabek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wielkie utrudnienia w ruchu w Katowicach! W czwartek 22 marca lepiej unikać przejazdu samochodem przez centrum Katowic w okolicach Spodka. Służby mundurowe oraz ratownicze biorą udział w ćwiczeniach, które mają sprawdzić jak wygląda ich współpraca w kryzysowej sytuacji. Jak się zachować w chwili, gdy dojdzie do ataku terrorystycznego? Taki scenariusz przewidują ćwiczenia. Według niego w Spodku wybuchła bomba. ZOBACZCIE WIDEO I ZDJĘCIA
  Wielkie utrudnienia w ruchu w Katowicach spowodowane są ćwiczeniami służb przed szczytem klimatycznym ONZ
  1/41
  przejdź do galerii

  Wielkie utrudnienia w ruchu w Katowicach spowodowane są ćwiczeniami służb przed szczytem klimatycznym ONZ ©Marzena Bugała-Azarko

  W szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach może wziąć udział nawet 18 tysięcy uczestników. Międzynarodowa konferencja odbędzie się w grudniu tego roku i wymaga szczególnego zabezpieczenia. Dlatego też zorganizowano ćwiczenia, które są jednym z elementów przygotowań do tego wydarzenia.

  AKTUALIZACJA
  Utrudnienia dla kierowców zakończyły się przed godz. 14.

  Zobacz galerię

  Dziś, w Katowicach, biorą w nich udział policjanci, funkcjonariusze CBŚP, straż pożarna, straż graniczna i służby medyczne. W związku z ćwiczeniami, możliwe są utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Katowic.

  W Spodku wybuchła bomba. Jest wielu zabitych i rannych. Na miejscu są terroryści, których trzeba zneutralizować - takie założenia przyjęli organizatorzy dzisiejszych ćwiczeń.  Policja apeluje:
  Dzisiaj, do późnego popołudnia, najlepiej unikać, o ile to możliwe, przejazdu w pobliżu katowickiej hali widowiskowo-sportowej. Osoby, które już się tam znajdą, mogą spotkać się ze zmianą organizacji ruchu, zamknięciem niektórych dróg i przejść, czy też wyłączeniem z użytkowania pewnych parkingów. Dynamicznie zmieniający się scenariusz działań może spowodować konieczność ręcznej regulacji ruchu przez policjantów. Dlatego też bardzo prosimy o dostosowanie się do poleceń wydawanych przez mundurowych.

  Ostrzeżenie dla kierowców przed utrudnieniami w ruchu rozesłano także przez Regionalny System Ostrzegania (RSO):

  Dzisiaj w katowickim Spodku służby mundurowe i ratownicze prowadzą ćwiczenia mające na celu sprawdzenie współdziałania wszystkich służb i instytucji w przypadku ataku terrorystycznego. Są to przygotowania do szczytu klimatycznego który odbędzie się w grudniu br. w Katowicach. W rejonie Spodka mogą wystąpić dzisiaj utrudnienia w ruchu drogowym, jego organizacji oraz parkowania. Apelujemy o rozwagę i ostrożność Prosimy także o przekazywanie na numery alarmowe 112 lub 997 informacji o tego typu przypadkach.

  Przed utrudnieniami ostrzega również Urząd Miasta Katowice:
  O ćwiczeniach w Spodku informuje także Śląska Policja.

  Zobacz również:
  Dziś ćwiczenia straży granicznej. Uwaga, będą kontrole na granicy Polski. To część akcji Mirabella 2018


  Obserwuj autora na Twitterze


  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA dz24@dz.com.pl
  DZ24 WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  TYDZIEŃ Magazyn informacyjny reporterów Dziennika Zachodniego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY