Wierni z Zagłębia kolejny raz powędrują na Jasną Górę

  Wierni z Zagłębia kolejny raz powędrują na Jasną Górę

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Musialska

  Dziennik Zachodni

  W ubiegłym roku przez Jurę Krakowsko-Częstochowską przeszły tysiące wiernych, którzy wędrowali na Jasną Górę.
  1/11
  przejdź do galerii

  W ubiegłym roku przez Jurę Krakowsko-Częstochowską przeszły tysiące wiernych, którzy wędrowali na Jasną Górę. ©PM (ARC.)

  Już za kilka dni na ulicach wielu zagłębiowskich miast będziemy mogli spotkać grupy pielgrzymów. Powędrują ze swoimi prośbami na Jasną Górę.
  Sierpień to wyjątkowy czas dla wielu wiernych. To właśnie w tym miesiącu wyruszają na pielgrzymki na Jasną Górę. Prawie każdy z nich zaniesie do Matki Boskiej swoje prośby oraz intencje.

  - Każdy, kto chociaż raz brał udział w tych niezapomnianych rekolekcjach w drodze, wie, że warto się wysilić, bo owoce wędrowania do Maryi są bezcenne. Za trudem drogi i niesamowitym doświadczeniem, które otwiera na Boga i ludzi, a czasami potrafi zmienić ludzkie życie, niektórzy pielgrzymi tęsknią przez cały rok - czytamy w liście skierowanym do wiernych przez bp Grzegorza Kaszaka, biskupa diecezji sosnowieckiej.


  Zobacz galerię

  W tym roku nie zabraknie oczywiście XXVII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę, która zostanie podzielona na trzy grupy. Pierwszą z nich jest Pielgrzymka Olkuska Diecezji Sosnowieckiej. 8 sierpnia wyruszy z Będzina oraz Jaworzna.Dzień później wyruszą pielgrzymi z Olkusza, do których 10 sierpnia dołączą wierni z powiatu zawierciańskiego. Pielgrzymka Olkuska Diecezji Sosnowieckiej na Jasnej Górze pojawi się 13 sierpnia.

  Drugą grupą jest Pielgrzymka Zagłębiowska, która wyruszy 23 sierpnia z Będzina. Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą 25 sierpnia. Trzecia grupa to 219. Pielgrzymka Jaworznicka na Jasną Górę. Wierni rozpoczną swoją wędrówkę 3 września, a sanktuarium pojawią się w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (8 września).

  Warto dodać, że przez Zagłębie przejdzie także XXXVIII Piesza Pielgrzymka Krakowska. Jest ona podzielona na aż dziewięć wspólnot. Każda z nich na Jasną Górę idzie inną trasą. Prawie każda pojawi się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wierni wędrujący z Krakowa pojawią się m.in. we Włodowicach, Podzamczu, Kroczycach oraz Rzędkowicach. W wielu kościołach na terenie powiatu zawierciańskiego pielgrzymi będą brali udział w mszach świętych.

  Osobna pielgrzymka czeka także na mieszkańców z powiatu zawierciańskiego. Zaplanowano ją na czwartek, 23 sierpnia. Rozpocznie ją uroczysta msza święta w bazylice mniejszej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo