Wigry Suwałki – Raków Częstochowa 0:3 Częstochowianie dalej wygrywają i jako ostatni weszli do ćwierćfinału Pucharu Polski WYNIK, RELACJA

Raków jest liderem Fortuna 1. Ligi i awansował do 1/4 finału Pucharu Polski.
Raków jest liderem Fortuna 1. Ligi i awansował do 1/4 finału Pucharu Polski. Arkadiusz Gola/Polska Press/Dziennik Zachodni
W ostatnim meczu 1/8 finału Pucharu Polski Raków Częstochowa wygrał z Wigrami w Suwałkach 3:0 (2:0), powtarzając wynik z rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Losowanie par ćwierćfinałowych PP odbędzie się w piątek w siedzibie PZPN.

Faworytem czwartkowego spotkanie był lider Fortuna 1. Ligi, który jest niepokonany w lidze i Pucharze Polski od 3 sierpnia. Na dodatek 3 listopada wygrał z Wigrami 3:0. W PP ekipa trenera Marka Papszuna znów była górą. To już 21. mecz Rakowa bez porażki. Częstochowianie wygrali ostatnie osiem spotkań!

Raków objął prowadzenie już w 11. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Miłoszu Szczepańskim. Z „wapna” skutecznie uderzył Petr Schwarz. Od 30. minuty było już 2:0 dla gości. Z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Domański. Głową podanie przedłużył Andrzej Niewulis, a Tomas Petrasek, też głową skierował piłkę do bramki Wigier. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i ugrzęzła w siatce. Na początku II połowy Raków zdobył trzecią bramkę. Piłkę z rzutu rożnego posłał Domański, nabiegał na nią Petrasek, a zasłonięty przez obrońców bramkarz Hieronim Zoch sam wpakował ją sobie do bramki.

Losowanie par 1/4 finału odbędzie się w piątek w siedzibie PZPN. Początek o godz. 12.

1/8 finału Pucharu Polski. Wigry Suwałki – Raków Częstochowa 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Petr Schwarz (11-karny), 0:2 Tomas Petrasek (30), 0:3 Hieronim Zoch (53-samobójcza)

Wigry: Zoch - Kwaśniewski, Najemski, Jurkowski, Karankiewicz - Olszewski (46. Bida), Pawłowski, Adamec, Karbowy (46. Polkowski), Bartczak - Sabiłło (84. Kaczmarczyk).

Raków: Szumski - Petrasek, Niewulis, Kościelny - Bartl, Listkowski (82. Radwański), Schwarz, Domański (88. Figiel), Szczepański (76. Zachara), Kun - Musiolik.

Żółte kartki: Karankiewicz - Musiolik

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)