Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:1. Madej cisnął koszulką! [RELACJA + ZDJĘCIA]

Górnik Zabrze przegrał 3:1 z Wisłą Kraków
Górnik Zabrze przegrał 3:1 z Wisłą Kraków Wojciech Matusik / Polska Press
W meczu 31. kolejki ekstraklasy Wisła Kraków wygrała z Górnikiem 3:1 (2:1). Bramki strzelili: Patryk Małecki (6), Rafał Wolski (42) i Zdenek Ondrasek (80) oraz Roman Gergel (28).

Mimo zakazu na stadionie Wisły stawiło się 571 kibiców Górnika Zabrze . Mecz opóźnił się o kilka minut, ponieważ tuż przed nim źle poczuł się asystent sędziego Piotr Sadczuk. Został odprowadzony do karetki, gdzie udzielono mu pomocy i mógł wrócić do swych obowiązków.

Wisła zaczęła z animuszem i po sześciu minutach prowadziła. Patryk Małecki ruszył od bocznej linii boiska, skorzystał z biernej postawy Pawła Golańskiego i strzelił z ostrego kąta. Piłka wleciała do bramki między nogami Grzegorza Kasprzika.
W 15. minucie Kasprzik uchronił gości od straty drugiego gola, kiedy fantastycznie obronił uderzenie głową Zdenka Ondraska po rzucie rożnym.

Wisła podała zabrzanom pomocną dłoń i od 28. minuty mieliśmy remis. Richard Guzmics za lekko podał do swego bramkarza. Roman Gergel ubiegł Michała Miśkiewicza i strzelił do pustej bramki. To był 10. gol Słowaka, na którego czekał od 18 grudnia.

Górnik dostał jednak bramkę do szatni. Po krótko rozegranym rzucie rożnym w polu karnym z obrońcami „zatańczył” Małecki, a następnie podał do niepilnowanego Rafała Wolskiego. Pierwszy strzał z woleja obronił Kasprzik, ale przy dobitce był bezradny.

Bramkarz Górnika już w pierwszej minucie II połowy znów został zatrudniony przez Wolskiego. Kasprzik intuicyjnie sparował „główkę” zawodnika Wisły, który znów był bez opieki obrońców. Chwilę później Rafał Pietrzak huknął w poprzeczkę bramki zabrzan.

Im bliżej końca, tym więcej zamieszania było na polu karnym Wisły. Groźnie główkował Adam Danch, a w 77. minucie gospodarzy uratowała poprzeczka, w którą trafił Armin Cerimagić.

W 78. minucie trener Jan Żurek zdecydował się zmienić Łukasza Madeja. Pomocnik Górnika nie chciał się z tym pogodzić, był wściekły, na ławce rezerwowych ściągnął i cisnął koszulką.

Dwie minuty później było 3:1. Kasprzik źle wybił piłkę, Małecki wpadł w pole karne, ograł Mariusza Przybylskiego i wyłożył piłkę Ondraskowi.

To podcięło skrzydła zabrzanom, którzy mogli w doliczonym czasie stracić czwartą bramkę. Kasprzik sparował strzał Tomasza Cywki.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:1 (2:1)
1:0 Patryk Małecki (6), 1:1 Roman Gergel (28), 2:1 Rafał Wolski (42), 3:1 Zdenek Ondrasek (80)

Wisła: Miśkiewicz - Jović, Guzmics, Głowacki, Sadlok, Pietrzak (69. Bartosz) - Boguski, Wolski (64.Guerrier), Popovič, Małecki (90+1. Cywka) - Ondrasek.

Górnik: Kasprzik - Golański (46. Cerimagić), Kopacz, Oss, Kallaste - Gergel, Danch, Przybylski, Kurzawa (89. Kwiek), Madej (78. Skrzypczak) - Kante.

Żółte kartki: Kopacz, Cerimagić

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 10.471